Other News

on March 24, 2017 at 9:56 pm

Ndeshja/ Italianët, gjest të turpshëm ndaj himnit shqiptar

Ashtu si edhe në shumë herë të tjera, fansat italianë në ndeshjen Itali-Shqipëri të luajtur mbrëmjen e sotme në Palermo, fishkëllyen në mënyrë përulëse gjatë kohës kur në sfond jepej himni shqiptar. Para fillimit të ndeshjes, gjatë ritualit të himneve, u dëgjuan fishkëllima të shumta ndaj himnit shqiptar në stadiumin e “Renzo Barbera-s”, ky gjest është konsideruar i turpshëm edhe […]

on March 21, 2017 at 6:42 pm

LAJMI I FUNDIT: Jep dorëheqje nga Qeveria

Ministri i Punëve të Brendshme i Francës, Bruno Le Ru të martën ka dhënë dorëheqje pas pranoi se ka pranuar që ka angazhuar vajzën e tij që të punojnë në Parlament gjatë pushimit veror, por ka hedhur poshtë se ka bërë diçka ilegale me këtë veprim. Pallati i Elisesë ka njoftuar se në vend të ministrit Le Ru do të […]

on March 21, 2017 at 6:40 pm

Legjenda franceze nuk e shpëton dot penalltinë e Erdoganit (Video)

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan të hënën mori pjesë në Samitin Ndërkombëtar të Futbollit, organizuar në Qendrën e Kongreseve Haliç në Stamboll. Erdoan kaloi në pikën e penalltisë dhe bëri gol në portën e mbrojtur nga Desailly.

on March 21, 2017 at 6:34 pm

Vallja e Rugoves ne Kine (Video)

Kinezët siç duket janë njerëz që gjithmonë kërkojnë të mësojnë kultura të reja, shkruan lajmi.net Këtu përfshihet edhe kultura shqiptare. Shikoni performancën e tyre me vallen e Rugovës. /Lajmi.net/

on March 21, 2017 at 12:35 am

Luani sulmon leopardin, por nuk i del si e kishte menduar (Video)

Ky është momenti kur një luan sulmon një leopard të përgjumur. Luani edhe pse konsiderohet mbreti i kafshëve dhe nuk ka frikë nga asgjë, tregon se nuk e ka pasur të lehtë përball leopardit. Në video duket kur luani e sulmon në gjumë dhe në befasi, pasi përpiqet ta sulmojë ndërsa është në gjumë.Dueli i kafshëve më të forta të […]

on March 20, 2017 at 6:43 pm

Ja çfarë e shkakton skuqja e syve

Kruarja, skuqja dhe lotimi i syve janë problematika të përgjithshme, por që hasen shpesh në okulistikë. Në rastin e sindromës “syri i kuq” është një problematikë që ndodh për shumë shkaqe, por le t’i përmendim me radhë. Një shkak mund të jetë “trikiaziz”, ose e thënë ndryshe kthimi i qerpikëve nga ana e brendshme në drejtim të kundërt. Kjo shkakton […]

on March 20, 2017 at 6:38 pm

Ja çfarë bëjnë binjakët dyvjeçar kur prindërit flenë (Video)

Binjakët 2 vjeçar nga Tampa në Florida janë kapur nga kamerat e dhomës së gjumit teksa bëjnë “party” kur prindërit e tyre flenë. Vëllezërit e vegjël Andrew dhe Ryan nuk i zbatojnë rregullat e gjumit. Ata nisin të luajë me njëri -tjetrin sapo mamaja e tyre ikën dhe i vendos në shtrat. Kjo ishte arsyeja pse ata ishin gjatë gjithë […]

on March 20, 2017 at 12:47 am

Mendonin se ishte çmendur, por sot të gjithë e kanë zili

Çdokush prej nesh ka ide “të egra” për shtëpi dhe kur një ide të vjen në mendje dëshiron që me çdo kusht ta bësh realitet, por jo të gjithë në fakt e ndjekin këtë teori. Kur bëhet fjalë për projekte të mëdha në oborrin e shtëpisë, ajo merr një kohë të gjatë dhe përpjekje për të ekzekutuar diçka të mirë. […]

on March 17, 2017 at 1:40 am

Si ta perforcojm Wifi-në në Shtëpi 100% Funskionale (Video)

on March 16, 2017 at 8:35 pm

4 Vjeqari nga Mramori i gjetur sot, tregon se si i ka shkuar nata mbrëmë (Video)

Erion Gashi, vogëlushi nga Mramori i cili u gjet i gjallë sot gjatë paradites është duke kaluar kohë së bashku me familjarët e tij. Ai me përgjigje të shkurtra ka treguar se si i ka shkuar nata mbrëmë.