Other News

Alarmi nga ekspertët shqiptarë, mos i fusni në gojë këto produkte, rrezikoni shumë

Alarmi nga ekspertët shqiptarë, mos i fusni në gojë këto produkte, rrezikoni shumë

Ekzisoton një nevojë urgjente vlerësimi Kombëtar i Riskut të Sigurisë Ushqimore, pasi ende nuk janë identifikuar produktet më risk. Nga analizimi qe i eshte bere 5 llojeve te ushqimeve, produkte vendi dhe importi, eshte konfirmuar cilësiaë e dobët dhe rrezikshmëria për konsumatorët. Alarmi vjen pas studimit të Shoqatës së Prodhuesve Ushqimorë në vend, sipas te cileve, problemet më të mëdha […]

A ndjejmë dhimbje kur vdesim? Ekspertët e kanë një përgjigje

A ndjejmë dhimbje kur vdesim? Ekspertët e kanë një përgjigje

Shumë njerëz i druhen vdekjes, kryesisht për shkak të perceptimit që kanë se mund të ndjejnë dhimbje, apo simptoma të tjera të tmerrshme, teksa momenti po afron. Shpesh besohet se kujdesi paliativ mund të mos e lehtësojë këtë dhimbje dhe shumë vdesin me dhimbje të tmerrshme. Por në fakt, diçka e tillë është shumë e rrallë. Të dhënat tregojnë se […]

Do të habiteni se cka thotë Agjenti serb për Ramush Haradinajn! (Video)

Do të habiteni se cka thotë Agjenti serb për Ramush Haradinajn! (Video)

Ish legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të ushtrisë franceze, njeriu që, sipas mediave serbe, ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore, pjesëmarrës në fushëbeteja dhe njeriu që njohur personalitetet më me ndikim në Evropë, serbi Jugoslav Perishiq, tregon se cila është prapaskena e arrestimit të Ramush Haradinajt dhe nëse ai do të ekstradohet në Serbi. “Ai (Haradinaj), […]

MJERIM! Serbi martohet me Shqiptaren, ja si e kallin në dasëm atmosferën (Video)

MJERIM! Serbi martohet me Shqiptaren, ja si e kallin në dasëm atmosferën (Video)

SKANDALOZE: Shikoni dasmën serbe që merr Nusen Shqiptare! Tashmë nuk janë të rralla rastet kur vajzat shqiptare martohen për një serb, shkruan Botapress.Në një video të postuar nga b92 shihet se si familja serbe bën dasëm pasi merr nusen shqiptare. Për më shumë shikoni videon ku shihet vajza shqiptare në dasmën e një familje serbe, kjo vërtetë është për tu […]

E Madhe kjo, Deputetja Shqiptare mban leksion për çështjet Kombëtare (Video)

E Madhe kjo, Deputetja Shqiptare mban leksion për çështjet Kombëtare (Video)

Lodhjet e problematikat, nuk na e kane ulur ritmin dhe deshiren per te ecur … parti e cila ne unitet te fuqishem perfaqeson denjesisht interesat kombetare te cdo … Sot në Kampusin Universitar u zhvillua leksioni i hapur me Znj. Mesila Doda, …. leksioni i hapur me temë: “Politika dhe çështja kombëtare” me Znj. Mesila Doda Duke klikuar në hapsiren […]

Si në Filma, Shikoni çka i bën Helikopteri Italian Mafias Shqiptare! (Video)

Si në Filma, Shikoni çka i bën Helikopteri Italian Mafias Shqiptare! (Video)

Policia shqiptare, në bashkëpunim me autoritetet italiane dhe ato greke goditi një tjetër rast të trafikut të drogës nga Shqipëria.Një gomone që ecte me shpejtësi u pikas në Kalabri dhe më pas u drejtua për në Jug, në Korfuz. Në ndjekje u vendosën edhe autoritetet greke dhe pas disa orësh ndjekje, mjeti lundrues me 3 persona në bord u ndalua […]

Momenti kur Berat Buzhala e provokoi Ramush Haradinajn, ja reagimi tij! (Video)

Momenti kur Berat Buzhala e provokoi Ramush Haradinajn, ja reagimi tij! (Video)

Por gjatë emisionit ka ndodhur edhe një incident, ndoshta i paqëllimtë. Teksa iu përgjigj pyetjeve të analistit Lutfi Dervishi, Haradinaj u shkëput nga linja kur gazetari Berat Buzhala do t’i bënte pyetjen e tij. Buzhala kishte planifikuar ta pyeste nëse do të fitonte më shumë vota po të qëndronte nën arrest sa më shumë në Francë. Duke klikuar në hapsiren […]

Kësaj i thuhet Evropë, Shikoni si shtrohet një autostradë në Gjermani..(Video)

Kësaj i thuhet Evropë, Shikoni si shtrohet një autostradë në Gjermani..(Video)

E pabesueshme:Shikoni si shtrohet një autostradë në Gjermani..Për mua personalisht kjo duket e vështirë të besohet diçka si kjo …Shiko si shtrohet një autostradë në Gjermani. Kjo video është një ndër videot më të shikuar në rrjetet sociale, cdo kush qe e shikon shpreh simpati për një shtet sikur është Gjermania. Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të […]

A do të martohesh për një serb, ja reagimi shqiptares (Video)

A do të martohesh për një serb, ja reagimi shqiptares (Video)

Moderatorja e pyet Shqiptaren a do martohesh me serb, ja reagimi saj.Nuk e besoj se në kohërat e sodit vajzat shqiptare kishin preferuar qe te martohen me djem serb, shkak është kuptohet lufta qe ka ndodhur në kosovë. Kësaj rralle edhe kjo vajza u përgjigjë ashtu si cdo vajzë tjetër qe e ndien vetën shqiptare se nuk duhet martuar me […]

Mendoi se Nuk ishte në transmetim live, ja çfarë bëri gazetarja (Video)

Mendoi se Nuk ishte në transmetim live, ja çfarë bëri gazetarja (Video)

Të gjithë jemi paksa kurioz se çfarë ndodh prapa kamerave. Megjithatë kjo prezantuese nga Peruja i ka kaluar të gjithë parashikimet. Bëhet fjalë për Ivy Pozo, moderatores së “Gol Peru”, e cila nisi të kërcente në mënyrë të çuditshme kur mendoi se nuk ishte në transmetim live. Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni videon: VIDEO