GAZETA +

on January 22, 2017 at 2:33 am

Erdogan, studentit shqiptar: Të uroj suksese në Turqi, e të kthehesh e ta ndihmosh Kosovën (Video)

   Presidenti turk,. Recep Tayyip Erdogan, në një emision televiziv i është përgjigjur një studenti të Kosovës. “Ishin në Komisionin e Ministrave dhe po garonim me Amerikën se a do ta njohin ata të parët, apo ne. Prisja lajme nga bashkëpunëtorët dhe më thanë se Amerika e njohu, ndërkohë që ne jemi të dytët”, ka thënë Erdogani, teksa . Pra, […]

on January 22, 2017 at 2:05 am

Shqiptari hero që fitoi lejen e qëndrimit falë këtij gjesti..!! (Video)

on January 22, 2017 at 1:28 am

Donald Trump duke dëgjuar recitimin e Kur’anit (VIDEO)

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka dëgjuar recitimin e Kur’anit, pasi ai mori pjesë në një shërbim Kombëtar të lutjeve në javën e tij të parë si President i Shteteve të Bashkuara.

on January 21, 2017 at 7:49 pm

GOLD AG EMOCIONOHET NGA MEDINA (VIDEO)

on January 20, 2017 at 8:44 pm

Fantazma e Danilos shfaqet në portën e Chapecoense (VIDEO)

Portieri i Chapecoense, Marcos Danilo Padilha, i cili vdiq në tragjedinë e rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi është shfaqur në një ndeshje të ekipit, përcjell “lajmi.net”. Brazili është tronditur nga pamjet e shfaqura nëpërmjet ekraneve televizive.

on January 20, 2017 at 8:32 pm

“Familja nuk tregon të vërtetën, Schumacher ka …”

  Kanë kaluar më shumë se 3 vite kur Michael Schumacher pësoi aksident dhe që prej asaj kohe, 7-të herë kampioni i botës në Formula 1 qëndron në koma. Shumë fansa të tij në të gjithë botën presin lajme për shëndetin e pilotit, por familja ka zgjedhur që Schumacher kurimin ta vazhdojë në shtëpi dhe mos jepet asnjë informacion për […]

on January 20, 2017 at 7:51 pm

Ja cfar i tha Trump-Mustafës për Kosovën !

Kryministri i Republiës, Isa Mustafa ka përgëzuar Donald Trump-in, pasi ky i fundit edhe zyrtarisht mori detyrën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. I pari i ekzekutivit kosovar u shpreh i bindur se administrata e re do të vazhdojë ta përkrah Kosovën. “Jam plotësisht i bindur se Presidenti Trump me lidershipin e tij, do përkrahë Kosovën në anëtarësimin […]

on January 19, 2017 at 4:27 pm

A kishte gjuajte në mes të Policisë së Kosovës dhe xhandarmërisë serbe? – Përgjigjet PK-ja

Organet e sigurisë kanë demantuar informacionet e fundit për tensione në kufirin në mes të Kosovës dhe Serbisë. “Tension në kufirin Kosovë – Serbi: Gjuhen me armë Xhandarmëria serbe dhe Policia e Kosovës”, ishin titujt e disa portaleve. Zëdhënësi i PK-së, Baki Kelani ka thënë për “Indeksonline” se nuk ka pasur ndonjë përplasje mes të forcave të policisë së Kosovës […]

on January 19, 2017 at 12:18 pm

SHBA “blindon” Shqipërinë, 950 blinda për ushtrinë shqiptare, sa dyfishi i Serbisë

70 blinda për transport strategjik priten të zbarkojnë në Shqipëri nga US ARMY (dergesa e pare) dhe ne muajt në vazhdim do vijnë dhe 180 te tjera. Shqiperia do i paguaje Amerikës vetëm 15 milione Euro për to, ndërsa pjesa tjeter vjen si shperblim per punen e mire dhe kontributin e Forcacve të Armatosura ne misionet ne Afganistan e me […]

on January 19, 2017 at 12:15 pm

Kërcënon Putin: Kush sulmon serbët, ka sulmuar Rusinë. Nuk është më viti 1995 apo 1999

‘Ai që planifikon të sulmoj Serbinë dhe Republikën serbe duhet të dijë se kështu e ka sulmuar edhe Rusinë. Nuk është më viti 1995 apo 1999 dhe Rusia nuk do të lejojë asnjë agresion të ri ndaj serbëve. Beogradi dhe Banjalluka mund të llogarisin në përkrahje maksimale të Federatës Ruse’. Kjo është porosia të cilën, sipas Pravda’s, presidenti rus Vladimir […]