GAZETA +

on June 24, 2016 at 4:29 am

Kjo Video po fshihet nga interneti , ja arsyeja…?

on June 24, 2016 at 3:25 am

Aksident në Gjakovë, vetura ‘hyn’ në dyqan (Foto)

Një aksident i rrallë ka ndodhur në Gjakovë. Vetura ka ‘hyr’ deri brenda dyqanit, raporton lajmi.net Ngjarja ka ndodhur në fshatin Osek Hilë të Gjakovës, dhe nuk raportohet për të lënduar. Ndryshe, vetura që ka shkaktuar aksident ka aksidentuar edhe një veturë tjetër që ndodhej pranë dyqanit./ Lajmi.net  

on June 24, 2016 at 3:24 am

UEFA përjashton përfundimisht gjigantin evropian

Galatasaray nuk do të marrë pjesë në kupat e Europës për sezonin e ardhshëm. Vendimi është marrë prej kohësh nga UEFA, pasi klubi turk ka shkelur rregullat e Fair-Play financiar, ndaj pas disa gjobave në sezonet e fundit, erdhi edhe përjashtimi për një vit nga kupat. Klubi turk e çoi çështjen në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv, CAS, por edhe aty […]

on June 24, 2016 at 3:20 am

Shiko si bualli ja pa hajrin konfliktit intern të luanëve (Video)

on June 24, 2016 at 3:13 am

Pronarja e kopshtit: Ju lutem më lironi, fëmija im ka nevojë për mua

Anjeza Shabani, edukatorja-pronare e kopshtit të palicencuar “Diren” i është lutur gjykatës që ta lirojë nga burgu gjatë seancës së sotme. Ajo i është drejtuar me këto fjalë: “Ju lutem më lironi, jam nënë me fëmijë dhe fëmija im ka nevojë për mua”, ka thënë ajo me lot në sy. Mirëpo, gjykata gjithsesi ka vendosur masën e arrestit me burg […]

on June 24, 2016 at 3:12 am

Dukej gjithçka perfekt, por Kombëtares i ka ndodhur diçka e pabesueshme

   Në pritjen e sotme të lojtarëve të Kombëtares shqiptare ka pasur edhe një incident Në orën 19:00 ishte planifikuar që lojtarët të niseshin nga sheshi “Nënë Tereza” drejt hotelit dhe më pas të shkonin në darkën e shtruar nga Kryeministri Rama. Mirëpo, shoferi i autobusit nuk ishte aty. Lojtarët u detyruan që për 20 minuta të prisnin në diell […]

on June 24, 2016 at 3:09 am

Më në fund përgjigjet De Biasi: Ky është futbollisti kryesor i Kombëtares

Nuk kanë munguar vlerësimet, por as shakatë në darkën zyrtare të organizuar nga qeverisa shqiptare në ndër të futbollistëve të Kombëtares. Në këtë darkë ishin të pranishëm disa prej krerëve të shtetit shqiptar dhe atij të Kosovës. Kreu i qeverisë Edi Rama dhe trajneri i Kombëtares Gianni De Biasi, shpërndanë edhe pasaportat për kuqezinjtë. Nga ana e tij, trajneri italian […]

on June 24, 2016 at 3:08 am

Zgjohet nga gjumi dhe ajo që gjen në dhomën e saj është shumë e frikshme

Një grua australiane është zgjuar dhe në dhomën e saj ka gjetur një gjarpër shumë të madh. Gruaja sigurisht nga frika ka thënë se gjarpri është aty për një dekadë, transmeton lajmi.net Ajo ka postuar një fotografi në “Facebook”, ku shihet gjarpri i llojit piton që duket mjaft i gjatë. Ajo është tmerruar nga ajo që ka parë dhe ka […]

on June 24, 2016 at 3:06 am

Jeni të ftohur apo me grip? Luftoni ato me këtë trajtim super të lehtë

Ndoshta mund të duket si një trajtim mjaft i çuditshëm, por me të vërtetë funksionon. Në bazë të asaj se çfarë ka thënë Jamey Wallace, drejtor në klinikën për mjeksi natyrale qorapat e lagështa kanë funksion pozitiv në trajtimin e ftohjes dhe gripit, transmeton lajmi.net Duhet të siguroheni që trajtimin për disa ditë me rradhë ta filloni në simptomat e […]

on June 24, 2016 at 3:05 am

Mos i hidhni mobiliet e vjetra, ja si mund t’i ricikloni

Shpesh na ndodh që mobiliet të vjetra t’i hedhim, t’ia falim dikujt ose, nëse na kanë kushtuar shtrenjtë, të kërkojmë hapësira ku mund t’i ruajmë. Por, me pak fantazi mund t’i rikthejmë funksionale, duke u dhënë një “fytyrë” tjetër. Në këtë mënyrë shmangim kostot e blerjeve të reja apo grumbullimin e mobilieve të vjetra në këndet e shtëpisë. Dhe për […]