GAZETA +

Ky është burri shtatzënë në muajin e katërt, për të cilin po përflitet në të gjithë botën!

Ky është burri shtatzënë në muajin e katërt, për të cilin po përflitet në të gjithë botën!

Si të mbroni flokët nga djegiet e diellit të verës

Si të mbroni flokët nga djegiet e diellit të verës

Nuk do që vëllai i saj të rritet, arsyeja do t’ju prek zemrat tuaja (Video)

Nuk do që vëllai i saj të rritet, arsyeja do t’ju prek zemrat tuaja (Video)

Mateni gishtin e unazës dhe gishtin tregues: Dhe mësoni se a do t’ju tradhtojë!

Mateni gishtin e unazës dhe gishtin tregues: Dhe mësoni se a do t’ju tradhtojë!

Babai vrasës i merr jetën djalit 5-vjeçar pas fundjavës që kaluan bashkë

Babai vrasës i merr jetën djalit 5-vjeçar pas fundjavës që kaluan bashkë

Autori nuk tregon se ku ndodhet trupi i të miturit. Një periudhë “e trazuar” divorci ka bërë që një burrë në Kaliforni t’i marrë jetën djalit të tij 5-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur që në muajin prill por vetëm ditën e hënë është zbuluar nga autoritetet, të cilët e kanë arrestuar 35-vjeçarin ende pa konfirmuar se djali i tij i zhukur […]

Përmbyset rezultati, PD rimerr bastionin e saj në Shkoder

Përmbyset rezultati, PD rimerr bastionin e saj në Shkoder

Nga numërimi i 393 kutive nga 421 kuti votimi gjithsej, demokratët kanë marrë avantazhin në Qark duke siguruar mandatin e 5-të dhe marrë kryesimin duke udhëhequr ngushtë fitoren me 37.465 të votave ose 38.266 vota. I pesti në listën e PD-së në Shkodër është kreu i PDK-së, Nard Ndoka. Më pas vjen Partia Socialiste që paraprakisht renditet në vendin e […]

I kërkon kushërirës para, shokohet nga oferta e saj..

I kërkon kushërirës para, shokohet nga oferta e saj..

Gjithmonë kur kemi nevojë për diçka, kryesisht para, në mendje na shkon që t’ua kërkojmë personave tanë më të afërt si, familjarë, miq apo të kushërinj.Ky është rasti i një 17-vjeçareje nga Trowbridge, Angli, e cila i ka kërkuar para kushërirës së saj, që jetonte në kryeqytet dhe të gjithë e dinin se ajo bënte punë zyre. Mirëpo, kur vajza […]

Momenti kur Erdogan hup ndjenjat diten e Bajramit (Video)

Momenti kur Erdogan hup ndjenjat diten e Bajramit (Video)

Shumë turq janë ndier të shokuar. Gjatë lutjes së Bajramit, presidenti Recep Tayyip Erdogan humbi ndjenjat. 63-vjeçari po lutej në xhaminë Mimar Sinan në Stamboll. Pasi humbi ndjenjat, atë e larguan me barelë. Por presidenti turk u kthye shumë shpejt dhe tha se ndihet mirë. Zyrtarisht ai tha se arsyeja e humbjes së ndjenjave ka lidhje me presionin e gjakut […]

Tronditet Turqia ‘Erdogan vdes nga kanceri ose nga pika në zemër’

Tronditet Turqia ‘Erdogan vdes nga kanceri ose nga pika në zemër’

Shumë turq janë ndier të shokuar. Gjatë lutjes së Bajramit, presidenti Recep Tayyip Erdogan humbi ndjenjat. 63-vjeçari po lutej në xhaminë Mimar Sinan në Stamboll. Pasi humbi ndjenjat, atë e larguan me barelë. Por presidenti turk u kthye shumë shpejt dhe tha se ndihet mirë. Zyrtarisht ai tha se arsyeja e humbjes së ndjenjave ka lidhje me presionin e gjakut […]

Të gjithë kemi pasur si ky stilolaps, por diçka nuk e kemi ditur rreth tij (FOTO)

Të gjithë kemi pasur si ky stilolaps, por diçka nuk e kemi ditur rreth tij (FOTO)

Pothuajse të gjithë, kanë parë një stilolaps të tillë, por shumë pak personave i ka shkuar në mendje të analizojë kapakun e këtij stilolapsi. Në vitin 1991, kompania BIC, i prezantoi botës këtë dizajn të ri, që konsiderohej një zgjidhje, por që shumica e njerëzve nuk e vunë re aspak. Në majën e kapakut të stilolapsit ekziston një vrimë e […]