GAZETA +

Shokon Big Mama: Dikur më thonin motër, tani të gjithë më…

Shokon Big Mama: Dikur më thonin motër, tani të gjithë më…

Zbulohet arkivoli i princeshës që daton rreth 800 milionë vjet i vjetër, shkencëtarët shokohen nga ajo çka panë / Pamje Exluzive

Zbulohet arkivoli i princeshës që daton rreth 800 milionë vjet i vjetër, shkencëtarët shokohen nga ajo çka panë / Pamje Exluzive

Mbajeni veten, ja çfarë ka veshur Luana Vjollca në emision (Foto)

Mbajeni veten, ja çfarë ka veshur Luana Vjollca në emision (Foto)

Lajmi Fundit: Ngjarje tragjike sapo ndodhi… Nusja vret veten një ditë pas dasmës, arsyeja e tmerrshme/ Pamje

Lajmi Fundit: Ngjarje tragjike sapo ndodhi… Nusja vret veten një ditë pas dasmës, arsyeja e tmerrshme/ Pamje

Mirupafshim rrudhave, njollave dhe lythave! Vetëm miksoni këtë dhe ju do të rinovoni trupin tuaj me 90%!

Mirupafshim rrudhave, njollave dhe lythave! Vetëm miksoni këtë dhe ju do të rinovoni trupin tuaj me 90%!

Mbani Frymën: Tronditet Shkëndije Mujaj, ja vjedhin telefonin, i publikojnë videot dhe fotot e saj bombastike (Kujdes Pamjet)

Mbani Frymën: Tronditet Shkëndije Mujaj, ja vjedhin telefonin, i publikojnë videot dhe fotot e saj bombastike (Kujdes Pamjet)

Gjendet një letër e çuditshme në autobusin e Tiranës (FOTO LAJM)

Gjendet një letër e çuditshme në autobusin e Tiranës (FOTO LAJM)

Dhëndurrët nga Serbia paguajnë 3.000 euro për nuse shqiptare, mbeten as pa para, as pa nuse

Dhëndurrët nga Serbia paguajnë 3.000 euro për nuse shqiptare, mbeten as pa para, as pa nuse

Gazeta ditore me tirazh më të madh në Serbi “Blic”, sjell rrëfime të reja lidhur me martesat midis nuseve shqiptare të Shqipërisë dhe dhëndurëve serbë në Serbi, të cilat, sipas këtij mediumi, sa vijnë e shtohen, me gjithë mashtrimet e agjencioneve për ndërmjetësim. Vetë titulli i “Blic”-it serb flet qartë se ”Dhëndurët” nga Serbia i paguajnë agjencioneve deri 3000 euro, […]

Burgu më luksoz në botë, të burgosurit kanë gjithçka -Foto

Burgu më luksoz në botë, të burgosurit kanë gjithçka -Foto

Danimarka ka vendosur të ndërtojë burgun më luksoz në botë ku të burgosurve nuk do t’u mungojë asgjë përveç lirisë. Burgu Storstrøm do të ketë një kapacitet prej 250 të burgosurish dhe të jetë sa më pak i nstitucionalizuar. Ky do të jetë vendi u vuajtjes së dënimit më human dhe socializues në botë, me arkitekturë që mbështet mirëqenien mendore […]

3 mënyra natyrale si të shpëtoni një herë e përgjithmonë nga era e keqe e këmbëve

3 mënyra natyrale si të shpëtoni një herë e përgjithmonë nga era e keqe e këmbëve

Aromat e pakëndshme të trupit, janë ndër shqetësime kryesore të njerëzve, pasi nuk mund t’i mbajnën nën kontroll pavarsisht higjienës vetjake. Era e këmbëve është tepër shqetësuese dhe ndonëse në verë këpucët dhe sandalet janë kryesisht të hapur, për shkak të materilit ndodh që këmbët të vijnë erë. Veshja e këpucëve për disa ditë me rradhë, mosajrosja e tyre, materiali […]