GAZETA +

on February 5, 2017 at 5:16 pm

Erdogan Thacit, Jam rritur nga nëna Shqiptare, “Ne u dogjëm, nuk dëshirojmë që të digjet edhe Kosova (Video)”

on February 4, 2017 at 11:31 pm

Nuk mund ta besoni kurrë se sa shtëpi i ndërtoi Kadri Dogani në Kosovë (Video)

Përveç reperit të huaj, i ftuar në emisionin n’Kosovë Show ishte edhe Kadri Dogani, i cili është udhëheqës i Shoqatës Humanitare Kaqanikase ‘Diaspora’ i cili në pjesën më të madhe të emisionit nuk mundej ti ndalte lotët nga emocionet përcjellë Gazeta NewBorn. Dogani ka treguar për numrin e shtëpive të ndërtuara në Kosovë nga shoqata e tij. Ja sa i […]

on February 4, 2017 at 11:29 pm

Kadri Dogani bën publikun të qajë kur tregon këtë gjë (Video)

Reperi nga Xhamajka i cili jeton në Amerikë dhe Gjermani Toni Tuklan këtë javë ishte mysafir në emisionin n’Kosovë Show tek Shpetim Desku, njofton Gazeta NewBorn. Reperi Toni Tuklan njiher për bashkëpunime të shumta që i ka pasur me reperët e famshëm si San Paul dhe shumë reperë të tjerë Reperi në fjalë u fut në emisionin n’Kosovë Show me […]

on February 4, 2017 at 9:46 pm

LAJMI I FUNDIT: Sapo ndodhi, Behgjet Pacolli jep nje lajm shum te mire per Kosovaret e pa punsuar…

Në fund të këtij muaji, saktësisht me 25 shkurt, do të udhëtoj për në Malmo të Suedisë, për të marrë pjesë në debatin e ardhshëm publik. Tema e diskutimit është zhvillimi ekonomik dhe punësimi. Është shumë e rëndësishme që Diaspora jonë të jetë e informuar, dhe e përfshirë në zhvillimet e fundit politike.

on February 4, 2017 at 9:45 pm

Harrojeni Murin ne Veri! Kosovës i vjen një lajm shumë i madh nga Amerika

Komisioni Evropian publikon sot Raportin e Progresit për Kosovën. Me këtë rast mbahet konferencë për media nga Komisioneri për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit Johannes Hahn. Transmetimi i konferencës i komisionerit nga Brukseli mbahet në Qendrën Informative dhe Kulturore e Bashkimit Evropian.

on February 4, 2017 at 4:01 pm

Ja Si paraqiten rusët në punë, Kjo video ju lë pa fjalë (Video)

Të paraqitesh në kohë në punë, mund të mos jetë gjithmonë e lehtë, e sidomos kur të duhet transportosh edhe kolegët me makinën tënde. Kjo video e filmuar si një shaka në Rusi, tregon se si njerëzit paraqiten në mëngjes në punë.

on February 4, 2017 at 3:56 pm

Shqiptari “Masakron” Serbin në Athinë, feston duke puthur flamurin kuqezi..

Shqipëria është me fat që ka njerëz që e duan shumë flamurin kuqezi. Kickboksieri shqiptar, Florian Marku ka fituar me “nockout” ndeshjen e zhvilluar dje me kundërshtarin e tij serb. Takimi është mbyllur që në raundin e parë ndaj serbit Matiç, teksa ai përfundoi në tokë duke mos mundur që të ngrihet më. Ndeshja u zhvillua në kryeqytetin e Greqisë, […]

on February 4, 2017 at 3:52 pm

Shqiptari si Luan, Shiko si e shkatrron Shkaun…(Video)

Boksi njihet si sporti ku shqiptarët e gjejnë veten më së miri. Kampionë të shumtë të këtij sporti luftarak kanë dalë në të kaluarën, e të tjerët vazhdojnë të korrin suksese edhe sot. Njëri prej tyre është edhe shqiptari nga Tërnoci i Luginës, Shefat Isufi, i cili po bën karrierë në Gjermani. Ai është kampion Evrope në versionet IBF dhe […]

on February 4, 2017 at 3:50 pm

Qe qysh e kallin atmosferen vajzat Shqiptare me vallen e Pajtushkes!

Valle e Pajtushkes ne nje dasem Rrajce, kjo video ja vlen ta shikoni eshte vertete e mrekullueshme.

on February 4, 2017 at 3:46 pm

Dorëzohen Serbët: Ja cfarë pranuan të bëhet në Mitrovicë

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq është takuar pasditen e së enjtes me përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kryetarit e komunave me shumicë serbe në Kosovë. Gjatë një pauze të këtij takimi ai u ka thënë medieve se në takimin e së mërkurës në Bruksel bisedimet kanë qenë të rënda. “Dëshiroj të them se kemi pasur bisedime të rënda, në të […]