LAJME

on July 8, 2016 at 8:00 pm

Nuk do të besoni, por shimpanzat besojnë në zot (Video)

Një sjellje misterioze e shimpanzave ka bërë që të duket si ritualet e shenjta dhe që njerëzit të mendojnë se ato besojnë në zot. Ky ritual ka ngjashmëri me ndërtimin e besimeve të shenjta, ritual ky i cili është duke ndodhur për mijëra vjet në qytetërime të ndryshme. Videoja tregon sjelljen e çuditshme të tyre e cila mund të jetë […]

on July 8, 2016 at 7:57 pm

NASA zbulon një planet të ri me tre yje

Administrata e Hapësirës dhe Aeronautikës (NASA) ka zbuluar një planet të ri me tre yje, që është në masë katër herë më i madh sesa Jupiteri. Në deklaratën e publikuar nga NASA bëhet e ditur se në zbulimin që e kanë bërë astronomët të cilët punojnë me njërin nga teleskopët më të mëdhenj në botë, supozohet se planeti etiketuar me […]

on July 8, 2016 at 10:44 am

Selimi i ‘shmanget’ Grabovcit (Video+Foto)

Ndonëse shumica e deputetëve të Lëvizjes “Vetëvendosje” nuk flasin me kolegët e tyre nga PDK-ja, ndryshe veproi sot Rexhep Selimi. Gjatë seancës së Kuvendit, ai është parë teksa flet për disa çaste me Fatmir Xhelilin, deputetin e partisë së Kadri Veselit. Mirëpo, Selimi nuk është se ka dëshirë t’i flet edhe shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci. Në videon e bërë nga “Indeksonline“ ai shihet […]

on July 8, 2016 at 10:26 am

Ky eshte Njeriu cili luftoi me Ariun 1300kg…(Video)

on July 8, 2016 at 10:22 am

Kjo është një nga lodrat më të shtrenjta e cila kushton- $ 1.690.000

on July 8, 2016 at 10:19 am

Nëna pa diçka të çuditshme në qafën e fëmijës së saj. Çfarë në fakt doli është Shokuese…(VIDEO)

on July 7, 2016 at 1:58 pm

Çudi në plazhin e Kavajës (Video)

  Aerobi në mes të plazhit. Është kjo ajo që ka habitur qindra pushues në plazhin e Malit të Robit, në Kavajë. Dhjetra pushues, kryesisht polakë kanë bërë lëvizje të njëtrajtshme aerobike në fillim të bregut të detit. Kështu, pushues të tjerë janë habitur me shfaqjen në fjalë duke përfituar nga rasti për t’i filmuar ata. Në fakt, është një […]

on July 7, 2016 at 1:55 pm

Taksisti gjen çantën me 187 mijë $, do të çuditeni se të kujt ishin paratë

Një taksist gjen një çantë brenda së cilës ishin jo pak, por 187 mijë dollarë. Dikush i kishte harruar në sedijen e pasme. Ai nuk u mendua dy herë, por e dorëzoi çantën në polici. Një gjest i madh që jo të gjithë do ta kishin bërë. Por pjesa më interesante e kësaj historie të ndodhur në Boston të SHBA-ve […]

on July 7, 2016 at 1:55 pm

E lindur pa duar, vajza bën çdo gjë me këmbë (Foto)

  Sophi Green është një vajzë 7-vjeçare, e cila ka lindur me një keqformim të madh në trupin e saj. Ajo nuk ka krahët (duart), mirëpo ky fakt nuk e ka penguar të kapërcejë çdo vështirësi që i ka dalë para e të bëhet e zonja e vetes. E lindur në Kinë, në moshën 2-vjeçare Sophi u adoptua nga një […]

on July 7, 2016 at 1:52 pm

Kanguri jetim nuk e lejon kujdestarin e tij të largohet

  Një punonjës kujdestar për kafshët e egra në Australi ka realizuar një video mjaft emocionuese bashkë me një kangur. Videoja është postuar në faqen e Kangaroo Sanctuary Alice Springs në Facebook dhe tregon se njeriu i quajtur Brolga e ka më kot të largohet nga kanguri i vogël që ka mbetur jetim, transmeton lajmi.net Kanguri e kap nga dora Brolgan […]