SPORT

Tensione në veri të Mitrovicës, ja çka paralajmërohet…

Tensione në veri të Mitrovicës, ja çka paralajmërohet…

Lajmi mesnates / Aksident i rende vdes deputeti i Kosoves.. (Video kujdes pamjet)

Lajmi mesnates / Aksident i rende vdes deputeti i Kosoves.. (Video kujdes pamjet)

Gëzim Kelmendi reagon ashpër për Paradën e homoseksualëve

Gëzim Kelmendi reagon ashpër për Paradën e homoseksualëve

Humb betejën me kancerin, i lë vajzës dhurata për 17 vitet e ardhshme

Humb betejën me kancerin, i lë vajzës dhurata për 17 vitet e ardhshme

Lajm i mirë për kosovarvët që marrin paga në Zvicër, kontaktoni në këtë numër

Lajm i mirë për kosovarvët që marrin paga në Zvicër, kontaktoni në këtë numër

LAJMI I FUNDIT: Katër persona të vrarë, mesin e tyre edhe fëmijë – Ja detajet e plota

LAJMI I FUNDIT: Katër persona të vrarë, mesin e tyre edhe fëmijë – Ja detajet e plota

Skema e mashtrimit me viza – Insajderi sjell bisedat mes Milaim Zekës e Ilir Krasniqit

Skema e mashtrimit me viza – Insajderi sjell bisedat mes Milaim Zekës e Ilir Krasniqit

A jeni përgatitur për dimër, ja kur pritet të bjerë borë

A jeni përgatitur për dimër, ja kur pritet të bjerë borë

Ditën e sotme masa të ngrohta ajrore, përkohësisht do të sjellin përmirësim të motit me kthjellime dhe rritje të temperaturave edhe mbi vlera mesatare Nga dita e premte, një front i ftohtë nga veriu i kontinentit do të kaloj mbi rajon, ku në orët e pasdites dhe mbrëmjes do të krijoj kushte për mot më të ftohtë dhe reshje shiu, […]

2 vjeçari që u gjend i vdekur, kishte qenë viktimë e dhunës së të dashurit të nënës

2 vjeçari që u gjend i vdekur, kishte qenë viktimë e dhunës së të dashurit të nënës

Fëmija gjendet i vdekur me lëndime të shumta të tmerrshme, pasi u vra nga I dashuri i dhunshëm i nënës. Dy vjeçari Teddy Tilston kishte plagë në kokë, vesh, buzën e sipërme, qafë, nofulla, bark dhe prapa, si dhe gjakderdhje në tru kur u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Birkenhead, transmeton Indeksonline. Craig Smith- i dashurit i […]

Informacion që duhet ta marrë çdo prind / Ja nga çfarë po u dëmtohet rënd truri fëmijëve tuaj, mund ta ndaloni

Informacion që duhet ta marrë çdo prind / Ja nga çfarë po u dëmtohet rënd truri fëmijëve tuaj, mund ta ndaloni

Një studim i fundit zbulon se çfarë ndodh me trurin e fëmijëve që përdorin tabletat. Ne shohim fëmijët që luajnë me telefona, kompjuter dhe tableta çdo ditë. Teknologjia po bëhet pjesë integrale e shoqërisë dhe shumë shkolla po kalojnë nga letra në ekranet me prekje nëpër klasat e tyre. Tabletat janë të përshtatshme dhe nuk shpërdorojnë letër… Ja videoja e […]