Other News

E FITOI LUFTËN, POR MË PAS U SULMUA NË RING (VIDEO)

E FITOI LUFTËN, POR MË PAS U SULMUA NË RING (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në luftërat e kick-boksit që po zhvillohen në Paris. Në përballjen mes holandezit Murthel Groenhart dhe gjeorgjianit Harut Grigorian, u shënua një incident, ku persona nga stafi i gjeorgjianit sulmuan holandezin, duke shkaktuar një rrëmujë në ring, shkruan SHENJA. Gjatë luftës, Grigorian ulë duart duke menduar se kishte një ndërprerje, por në fakt referi […]

Metoda të lehta, për të liruar hundën e zënë

Metoda të lehta, për të liruar hundën e zënë

Është mesi i nëntorit dhe nëse ende nuk iu kanë zënë hundët, nuk do të jetë larg dita, kur do të ftoheni dhe të keni problem me frymëmarrjen. Në mënyrë që të mos përdorni barna apo ndihmës artificial, përdorni këto dy metoda të lehta. Lëvizeni gjuhën para dhe pas, teksa e shtypni me dy gishta, pjesën mes vetullave. Veproni kështu […]

Kjo balerinë është kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës (Video)

Kjo balerinë është kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës (Video)

Karrierën e saj e nisi si një balerinë në videoklipet e këngëtarëve të njohur e më pas edhe si këngëtare në një bashkëpunim me Genën, ndërsa sot ajo kandidon për deputete. Ajo quhet Xhyljeta Gërxhalliu, dhe është në lista e partisë së Ramush Haradinaj, kandidate për t’u bërë pjesë e Parlamentit të Kosovës. Gërxhalliu ka kërcyer nëpër disa videoklipe dhe […]

Vajza Shqiptare këndon në Turqi, bën për vete të gjithë anëtaret e jurisë (Video)

Vajza Shqiptare këndon në Turqi, bën për vete të gjithë anëtaret e jurisë (Video)

Vajza Shqiptare këndon në Turqi, bën për vete të gjithë anëtaret e jurisë (Video) Ndjehet e vlerësuar për emrin që mban ndaj dhe me shumë dëshirë do të donte të arrinte suksesin e babait të saj, pjesë e “Elita5”. Është pikërisht vajza e liderit të rok bendit të njohur, Arif Ziberit, ajo që me ngulm dëshiron të vazhdoj rrugën e […]

Arbana Xharra kepet keq Ylli Hoxhën, Ja çka ndodhi…

Arbana Xharra kepet keq Ylli Hoxhën, Ja çka ndodhi…

Gazeta Blic Një përplasje e ashpër ka ndodhur në një debat të drejtpërdrejtë televiziv zgjedhor ndërmjet Arbana Xharrës nga PDK dhe Ylli Hoxhës nga Vetëvendosje. Xharra, anëtare e re e PDK-së, dhe Hoxha, kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës, kanë shkëmbyer akuza me njëri-tjetrin në televizionin publik. Xharra ia ka përmendur Hoxhës qeverisjen e Vetëvendosjes në Prishtinë dhe degradimin […]

Ja çfarë i kërkoi kjo nënë shqiptare, presidentit Clinton më 6 maj 1999? (VIDEO)

Ja çfarë i kërkoi kjo nënë shqiptare, presidentit Clinton më 6 maj 1999? (VIDEO)

Në vitin 1999, më 6 maj, presidenti amerikan, Bill Clinton, viziton qendrën e të deportuarve shqiptarë nga forcat ushtarake dhe policore serbe në Kosovë, e që kishin gjetur strehim në Ingelheim të Gjermanisë.Gjatë kësaj vizite, Clinton ishte i shoqëruar edhe nga kancelari gjerman, Gerhard Schröder. Në qendrën e strehimit të këtij qyteti, Clinton ndër të tjera tha: “Do të doja […]

Dëgjojnë një ulërimë në nëntokë, zbulojnë diçka tronditëse

Dëgjojnë një ulërimë në nëntokë, zbulojnë diçka tronditëse

Punëtorët në Turqi kanë bërë një zbulim tronditës, pasi që po hetonin një ulërimë të thellë që po vinte nga nëntoka në një mal. Pas disa minutash gërmimi, një ari gjigant del nga një gropë, transmeton Express. Ariu i madh i murrmë e përdor fuqinë e vet për të dalë nga toka, edhe pse disa herë bie poshtë derisa të […]

Emocionohet Duli, këndon këngën e babait të ndjerë (Video)

Emocionohet Duli, këndon këngën e babait të ndjerë (Video)

I ftuar në emisionin “Përrallë me Tupan”, ishte këngëtari Duli. Ai promovoi disa nga këngët e tij më të reja live. Ai promovoi disa nga këngët e tij më të reja live. Një nga këngët të cilat i këndoi, përshkruante sesi babai i tij ndërroi jetë. Edhepse me shum emocione, Duli mahniti me performancën e tij. Link Youtube Video Ketu

Emocionohet Duli, këndon këngën e babait të ndjerë (Video)

I ftuar në emisionin “Përrallë me Tupan”, ishte këngëtari Duli. Ai promovoi disa nga këngët e tij më të reja live. Ai promovoi disa nga këngët e tij më të reja live. Një nga këngët të cilat i këndoi, përshkruante sesi babai i tij ndërroi jetë. Edhepse me shum emocione, Duli mahniti me performancën e tij. Link Youtube Video Ketu

Dy këlyshë ranë në gropë me kobrën, mahnitëse çfarë ndodhi më pas

Dy këlyshë ranë në gropë me kobrën, mahnitëse çfarë ndodhi më pas