Other News

on June 26, 2016 at 2:46 am

Cfarë gjendet në bodrumin e shtëpisë së Gilit? (Foto)

  Gili nuk njihet vetëm për këngët e saj hite, por edhe për paraqitjen e veçantë në skenë. Secila dalje publike e këngëtares, ishte dhe është performancë në vete. Gili dikur zakonisht dilte në skenë me fustana të gjatë e glamuroz. Ku i ka tani ata fustana? Burime të “Kosovares” bëjnë të ditur se këngëtarja e hitit “Xixëllonja”, i ruan me […]

on June 26, 2016 at 2:43 am

Fanellat më të bukura të Evropianit janë këto (FOTO)

Ndeshjet e fazës së grupeve kanë shërbyer për të bërë disa analiza apo vlerësime të ndryshme. “Sky Sport” në Itali duke u nisur nga ky fakt ka renditur edhe fanellat më të bukura. Mes tyre nuk kishte si të mungonte edhe ajo kuqezi, e cila në fakt është vlerësuar shumë, transmeton Albeu. Kujtojmë që uniforma e parë e kuqezinjve tanë […]

on June 26, 2016 at 2:40 am

Flet pronari i tokës ku u mbytën dy fëmijët: Inspektorati i Komunës më ka injoruar! (Foto/Dokument)

Dy ditë më parë, në Kolovicë të Prishtinës ndodhi një tragjedi e rëndë, kur në një gropë të hapur në një pronë private, humbin jetën dy fëmijë të familjes Mramori – Florenta 13 vjeçe dhe Florenti 11-vjeçar. Pronari i kësaj toke, Selman Berisha, në një bisedë për Telegrafin ka thënë se ka bërë kërkesë tek Komuna e Prishtinës për ta […]

on June 26, 2016 at 2:39 am

Shaqiri ka një lajm të keq për Kosovën

   Xherdan Shaqiri ka bërë me dije se do të vazhdojë të luajë për Zvicrën. Xherdan Shaqiri duket se nuk do të largohet nga Përfaqësuesja e Zvicrës. Mesfushori që realizoi golin deri më tani më të bukur në “Euro 2016”, ka thënë se pas eliminimit me penallti nga Polonia, u mbetet të përgatiten për garat e ardhshme. “I tillë është […]

on June 26, 2016 at 2:36 am

Xhaka me reagim emocional pas penalltisë së humbur (FOTO)

Granit Xhaka është shprehur i dëshpëruar pas penalltisë së humbur ndaj Polonisë. Mesfushori kosovar i Zvicrës, Granit Xhaka, mendon se ata ishin më të mirë se sa Polonia në pjesën e dytë dhe në vazhdime, andaj nuk e merituan eliminimin. Ai u ka kërkuar falje bashkëlojtarëve dhe tifozëve, pas dështimit nga pika e bardhë, që i kushtoi “helvetëve” me eliminim. […]

on June 26, 2016 at 2:34 am

Ja cfar thote Shaqiri per Xhakën qe humbi penaltine…

Xherdan Shaqiri e ka mbështetur bashkëlojtarin te Zvicra, Granit Xhakën, pasi ky i fundit e humbi penalltinë ndaj Polonisë. Granit Xhaka dështoi nga pika e bardhë në ndeshjen kundër Polonisë, duke ndikuar që Zvicra të eliminohet nga kampionati Evropian. Por, për Xherdan Shaqirin, Xhaka mbetet një lojtar i rëndësishëm për “helvetët”, ndërsa pret që mesfushori i Arsenalit t’i udhëheqë ata […]

on June 26, 2016 at 2:31 am

Reagimi i “çmendur” i komentatorit zviceran te goli i Shaqirit (AUDIO)

Xherdan Shaqiri e shënoi një gol të jashtëzakonshëm ndaj Polonisë, në ndeshjen të cilën Zvicra e humbi në penallti dhe u eliminua nga kampionati Evropian. Por, një komentator zviceran nuk është përmbajtur pas golit të anësorit të Stoke Cityt. Dëgjojeni reagimin e tij A call worthy of the #SUI theatre provided by Xherdan Shaqiri. (🎤 @SRF) #Euro2016https://t.co/2UrlT9hCR1 — Bleacher Report […]

on June 26, 2016 at 2:17 am

Mbytet aksidentalisht te Shkëmbi i Kavajës një 56-vjeçarje

Një grua 56 vjeçe ka humbur jetën si pasojë e mbytjes në zonën pranë Shkëmbit të Kavajës. Mësohet se F.B., banuese në Tiranë është mbytur në det aksidentalisht thuhet nga Policia. Ajo u dërgua në Spitalin e Durrësit për ndihmë të parë, por nuk mbijetoi. Në momentin e aksidentit fatal, F.B., ndodhej e shoqëruar nga familjarët.

on June 26, 2016 at 2:15 am

Shakira ka një mesazh qesharak për Shaqirin (FOTO)

  Pas golit të Xherdan Shaqirit ndaj Polonisë, ka reaguar edhe këngëtarja e njohur Shakira. Trajneri i njohur anglez, Stuart Pearce, e kishte ngatërruar Xherdan Shaqirin me këngëtaren dhe bashkëshorten e Gerard Piques, Shakiran. Kjo e fundit sot ka gjetur kohë për shaka, pas golit të reprezentuesit zviceran ndaj Polonisë. “Hera e parë në histori që një çift shënojnë gol […]

on June 26, 2016 at 2:14 am

Çfarë po ndodh me Ronaldon? (FOTO)

Cristiano Ronaldo nuk është vërejtur në fushë në ndeshjen ndaj Kroacisë. Kroacia dhe Portugalia janë duke luajtur 0:0 në vazhdime, në një ndeshje monotone dhe pa raste të volitshme shënimi. Ajo që bie në sy është pasiviteti i Cristiano Ronaldos, i cili në ndeshjet e kaluara ishte njeriu kryesor në sulmin e portugezëve. Në tri ndeshjet e fazës së grupeve, […]