Other News

on June 17, 2016 at 2:02 am

Tifozi serb befason botën me mesazhin për Shqipërinë (FOTO)

on June 17, 2016 at 1:59 am

MOS E BESO PO DESHE: Mund edhe ta urresh, por kur ta kuptosh pse i ka këto, meriton ta duash… JA PSE (VIDEO)

Portugalia luajti vetëm 1-1 kundër Islandës në fillim të Kampionatit Evropian në Francë dhe kështu të zhgënjyer tifozët e tij, dhe Cristiano Ronaldo ishte përsëri në qendër të vëmendjes për dy arsye, por jo për shkak të ndonjë goli apo futbolli të mir. Ylli i Real Madridit së pari tronditi opinionin me një deklaratë pas ndeshjes, kur ai tha se […]

on June 17, 2016 at 12:54 am

Alkool dhe cigare, ja dhoma e zhveshjes e ukrainasve (FOTO)

Pamjet nga dhomat e zhveshjes së kombëtares ukrainase”>ukrainase pas ndeshjes me Gjermaninë, kanë tronditur tifozët ukrainas dhe jo vetëm ata. E përditshmja gjermane “Bild” ka publikuar disa foto, ku shihen qartë shishet e alkoolit që kanë konsumuar lojtarët ukrainas. Por ajo që u ka bërë më shumë përshtypje gazetarëve gjermanë janë cigaret e konsumuara, madje ata kanë numëruar edhe filtrat […]

on June 17, 2016 at 12:16 am

Gjest i shëmtuar i Pogba, rrezikon pezullimin?

E tepron Paul Pogba. Në minutat e fundit të sfidës mes Francës dhe Shqipërisë mesfushori i gjelave bëri një gjest me të vërtetë të shëmtuar në drejtim të gazetarëve të pranishëm në stadium dhe për këtë arsye rrezikon skualifikimin. Kur të gjithë futbollistët e Francës iu drejtuan zonës së goditjes së këndit për të festuar me tifozët e tyre golin […]

on June 17, 2016 at 12:05 am

Goditet Serbia, lajm i madh prap për Kosovën. Urime!

Federata Ndërkombëtare e Futbollit, FIFA, konfirmon se aplikimi i Kosovës për pranim në këtë Federatë, konsiderohet i përmbushur (si kandidim) në momentin e pranimit në UEFA. Radio Evropa e Lirë ka kontaktuar edhe Zyrën për Media të FIFA-s në lidhje me paralajmërimet e Serbisë se do ta dërgojë në Gjykatën e Arbitrazhit pranimin e Kosovës në Federatën Evropiane – UEFA, […]

on June 17, 2016 at 12:03 am

Ronaldo dëshiron të luajë për Kosovën

Cristiano Ronaldo dëshiron të zbulojë gjyshërit e tij kosovarë, të cilët i kishte humbur shumë kohë më parë. Ronaldo raportohet të ketë dëgjuar thashetheme se shumë kohë më parë atij i kishte humbur daja me emrin Milos. Kjo i ka mjaftuar që ylli portugez të ndërrojë mendje se për cilën përfaqësuese të luajë. Ylli i Real Madridit, derisa po hetonte […]

on June 16, 2016 at 7:13 pm

Shiko cka i ben Policise Kosoves ky djalosh me Golf…!!

on June 16, 2016 at 7:07 pm

“Euro 2016”, kjo nuk ka ndodhur ende në Francë

Ndeshjet e “Euro 2016” kanë qenë shumë të barabarta, në kuptimin që nuk ka pasur asnjë fitore bindëse të ndonjë ekipi deri më tani. Shumica e ndeshjeve janë mbyllur me një gol avantazh, por e veçanta është se ende nuk është regjistruar asnjë barazim pa gola. Pra, kur na ndanë vetëm një ndeshje nga kompletimi i shtatë ditëve në Kampionatin […]

on June 16, 2016 at 2:27 pm

Shqipëri – Rumani, ky rezultat e kualifikon Kombëtaren (FOTO)

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se një fitore me rezultat të thellë në ndeshjen ndaj Rumanisë do t’i mjaftojë skuadrës për t’u kualifikuar tutje në “Euro 2016”. Gianni de Biasi ka thënë se një fitore me rezultat të thellë në ndeshjen ndaj Rumanisë do t’i mjaftojë Shqipërisë për t’u kualifikuar tutje në “Euro 2016”. Kuqezinjtë janë pa […]

on June 16, 2016 at 2:25 pm

UEFA sërish lëvdon tifozët kuqezi, Ja çka shkruan… (FOTO)

  Tifozët shqiptarë edhe një herë tjetër treguan dashurinë e tyre për Kombëtaren Faqja zyrtare e UEFA’s edhe një herë tjetër i ka kushtuar vëmendje tifozëve shqiptarë, për të cilët ka thënë se e pasion e kanë përcjellë Kombëtaren shqiptare. Shqiptarët kanë qenë në numër të madh në stadiumin Velodrome për të përcjellë ndeshjen kundër Francës, duke tërhequr kështu vëmendjen […]