Other News

Rrëfimi/ Historia e dhimbshme e një të riu me nënën e sëmurë, të braktisur nga i ati

Rrëfimi/ Historia e dhimbshme e një të riu me nënën e sëmurë, të braktisur nga i ati

Historia e dhimbshme e një 20-vjeçari nga Fieri, i braktisur nga babai dhe që ka jetuar vetëm me nënën të sëmurë mendore, pasi gjykata në fillim të viteve ’90-të ka vendosur t’ia japë asaj kujdestarinë e Ermalit, atëherë foshnje, u rrëfye sot në emisionin “Me Zemër të Hapur” në News 24. Ndërsa motrën e tij e mori i ati që […]

Vetëm 2 pika nga ky ilaç dhe do t’ju rikthehet 97 për qind e dëgjimit

Vetëm 2 pika nga ky ilaç dhe do t’ju rikthehet 97 për qind e dëgjimit

Humbja e dëgjimit pengon aftësinë tuaj për të funksionuar normalisht, dhe kjo mund ta komplikojë jetën tuaj në një masë të madhe. Për shembull, ju mund të përballeni me probleme të shumta apo situata të pakëndshme në punë, ose jeta juaj mund të rrezikohet në qoftë se për shembull nuk dëgjoni borinë e makinave teksa ecni në rrugë. Ka shumë […]

2 lugë nga ky çaj në ditë shërojnë reumatizmën për 4 javë

2 lugë nga ky çaj në ditë shërojnë reumatizmën për 4 javë

Reumatizma, por edhe probleme të tjera me dhimbjet e kockave, osteoporoza dhe artriti mund të shërohen duke pirë 2 lugë çaji çdo ditë për 4 javë nga ky përbërës që gjendet në çdo supermarket. Në ditët e sotme duket se ka një ilaç për çdo gjë. Ke një problem shëndetësor, pi një tabletë mjekësore dhe problemi u zgjidh. Por tabletat […]

Kjo nënë e vë fëmijën në gjumë me 1 qepë, ja pse

Kjo nënë e vë fëmijën në gjumë me 1 qepë, ja pse

Gjithnjë, kur kemi qenë të sëmurë mamatë kanë përdorur lloj lloj mjekimesh popullore për të na shëruar. Edhe kur kemi pësuar ndonjë goditje, edhe kur jemi ftohur, zgjidhjen e kanë gjetur te qepa. Dhe kjo është arsyeja pse kjo nënë e ka vënë në gjumë fëmijën e saj me një kokërr qepe në krevat. Përveç disa vitaminash dhe vlerash ushqyese, […]

Skandali në spital/ Pacientja: “Zoteri, po të incizoj dhe do të nxjerr në televizor”, përgjigjia e mjekut do t’ju shokojë

Skandali në spital/ Pacientja: “Zoteri, po të incizoj dhe do të nxjerr në televizor”, përgjigjia e mjekut do t’ju shokojë

Një skandal është raportuar në spitalin e syve në Prozëren, ku një paciente ka pritur afro 40 minuta me copëz të xhamit në sy doktorin që nuk gjendej në vendin e punës.Fillimisht sipas përshkrimit të të birit V.K. të pacientes, ai kishte kërkuar ndihmë në Qendrën Emergjente të qytetin prej ku i kanë dhënë udhëzimin për në spitalin e syve. […]

USHQIMET QË LUFTOJNË LODHJEN

USHQIMET QË LUFTOJNË LODHJEN

Ekspertët kanë radhitur disa ushqime që nxisin energjinë, në mënyrë që mund të kaloni ditën pa bërë një sy gjumë. Ushqimet që luftojnë lodhjen: Drithërat Spinaqi Portokalli Arra Fasulja Avokado Banania Majdanozi Vazhdon kliko ne reklamen me posht…

A e dini pse gomat janë të zeza?

A e dini pse gomat janë të zeza?

Teknologjia ka përparuar pafund që kur është shpikur dhe shumë ndryshime janë futur në prodhim. Por një gjë mbeti e njëjtë – gomat e makinave janë ende të zeza. Ndërsa gomat e para ishin bërë nga rrathë hekuri të vendosura në rrota druri, gomat e para të makinave që u shpikën në vitin 1895, ishin në të vërtetë të bardha. […]

Pronari i dhuron punonjësit BMW në vlerë prej 10 mijë eurosh. Ja pse

Pronari i dhuron punonjësit BMW në vlerë prej 10 mijë eurosh. Ja pse

Braktiset nga prindërit foshnja 8-muajshe, arsyeja do t’ju shokojë

Braktiset nga prindërit foshnja 8-muajshe, arsyeja do t’ju shokojë

E tmerrshme, betonierja rrëzohet mbi makinën, zë 5 persona brenda (Video)

E tmerrshme, betonierja rrëzohet mbi makinën, zë 5 persona brenda (Video)