Other News

on June 16, 2016 at 2:22 pm

HISTORIA E PARREFYER E GOLD AG

on June 16, 2016 at 1:38 am

Francë-Shqipëri, presidentët Nishani dhe Hollande bëjnë një gjest miqësor (FOTO)

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani kombëtaren shqiptare e ndoqi Live nga stadiumi i Velodromit në Marsejë, në sfidën kundër Francës. Në rrjetin social FB, kreu i shtetit shqiptar ka publikuar edhe një foto me homologun e tij Hollande duke shkëmbyer edhe fanellat e dy kombëtareve. Presidenti Nishani dhe në emër të presidentit Hollande shkruan: “Sonte me Presidentin e Francës, François […]

on June 16, 2016 at 1:37 am

Këto janë fjalët e De Biasit pas humbjes nga Franca

Gianni de Biasi ka thënë se Shqipëria ka merituar më shumë në ndeshjen kundër Francës. Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se skuadra e tij ka merituar më shumë dhe është dashur të mbahen edhe disa minuta. Por, ai tha se nuk duhet të zhgënjehen, pasi kanë luajtur shumë mirë. “Ishte një ndeshje shume e mire dhe ishte […]

on June 16, 2016 at 1:35 am

‘Kualifikohemi nga vendi i tretë’

Etrit Berisha beson se ata do të kualifikohen përmes vendit të tretë Portieri i Shqipërisë, Etrit Berisha ka thënë se dëshirojnë të kualifikohen nga vendi i tretë dhe të mposhtin Rumaninë në ndeshjen e fundit. “Do të bëjmë gjithçka anë ndeshjen e fundit kundër Rumanisë, aty ku do të tentojmë që të sigurojmë kualifikimin nga vendi i tretë”, tha Berisha […]

on June 16, 2016 at 1:33 am

Tifozi shqiptar bëhet nervoz me Kombëtaren, e thyen televizorin (Foto)

Një tifoz i Kombëtares shqiptare ka thyer televizorin pas humbjes së Shqipërisë 2:0 nga Franca Shqipëria ka regjistruar një tjetër humbje në Euro 2016, kësaj radhe janë mposhtur nga nikoqirët dhe favoritët e Kampionatit Evropian, Franca. Kombëtarja shqitare dhuroi paraqitje mbreslënëse deri në minutën e 90’të, kur edhe u dorëzuan duke pranuar gol nga Griezmann, i cili shënoi me kokë, […]

on June 16, 2016 at 1:25 am

Grushte dhe shqelma në parlament (Video)

  Në internet është shfaqur një video, në të cilën shihen duke u rrahur deputetët e “bllokut opozitar” me deputetin e pavarur Vladislav Parasjuka në Ukrainë. Deri tek rrahja ka ardhur kur deputeti nga “blloku opozitar”, Dmitry Koelsnikova, kërkoi nga kryetari i komunës së Lviv, Andrej Sadovoj që të japë dorëheqje, shkruan Telegrafi. Në video mund të shihet, se si […]

on June 16, 2016 at 1:22 am

Kjo eshte Shqiptarja, që po çmend gjithë Evropën (FOTO)

Mbi 24 mijë tifozë shqiptarë po i japin tonin supersfidës së mbrëmjes së sotme Mes Francës dhe Shqipërisë në stadiumin Velodrome të Marsejës. Ndërkohë që në rrjetet sociale dhe në mediat e huaja  po bëhet nami, pasi disa tifoze shqiptare kanë rrëmbyer vëmendjen e të gjithë botës. Bëhet fjalë për dy sidomos për dy prej tyre, të cilat bënë bujë […]

on June 16, 2016 at 1:21 am

Hysaj: Kështu kualifikohemi tutje

Elseid Hysaj beson në kualifikimin e Shqipërisë në fazën tjetër. Mbrojtësi shqiptar deklaroi se nuk Shqipëria nuk e meritoi humbjen, por në takimin kundër Rumanisë do ta japin maksimumin për të fituar, “Po zhgënjim i madh, fati nuk na ndihmoi. Në minutën e fundit pësuan, por nuk kemi nuk kemi çka të bëjmë. Shqipëria duhet të jetë krenare”. “Këtu kemi […]

on June 16, 2016 at 1:20 am

Deschamps me fjalë të mëdha për Shqipërinë

   Didier Deschamps e ka lavdëruar Shqipërinë për paraqitjen e treguar ndaj Francës. Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka thënë se Shqipëria luajti me zemër dhe shpirt në ndeshjen e sontme. Kuqezinjtë u mposhtën në fund nga skuadra e Deschamps, me dy gola nga Griezmann dhe Payet. “Shqipëria luajti me shumë zemër dhe shpirt. Ata u mbrojtën mirë dhe kishin […]

on June 16, 2016 at 1:19 am

Cmenden Sërbet, Ja cfar shkruajn për Shqipërinë

Mediet serbe i kanë kushtuar rëndësi humbjes së Shqipërisë nga Franca.   Ashtu si edhe në ndeshjet tjera, mediet serbe i kanë kushtuar rëndësi edhe humbjes së Shqipërisë nga Franca. Kurir shkruan se, Griezmann e theu mbrojtjen e Shqipërisë në minutën e 90’të, ndërsa Payet ia dha goditjen përfundimtare, transmeton Express. Novosti shkruan se Griezmann shkatërron ëndrrat e Shqipërisë, ndërsa […]