Other News

NATO tablo armiqësore me foton e Erdogan dhe Ataturk, Turqia tërheq trupat nga stërvitja

NATO tablo armiqësore me foton e Erdogan dhe Ataturk, Turqia tërheq trupat nga stërvitja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur se kanë vendosur t’i tërheqin trupat turke nga stërvitja e NATO-s në Norvegji pas një incidenti në këtë vend, raporton Anadolu Agency (AA). “Dje në Norvegji ka ndodhur një incident. Në Norvegji kanë vendosur një tablo, si tablo armiqësore. Aty ndodhej fotografia e Ataturkut dhe, në anën tjetër, emri im. Pra, ishin […]

Frasher Krasniqi denohet me 8 vjet burg ndersa te tjeter me nga 6, 5 dhe 2

Frasher Krasniqi denohet me 8 vjet burg ndersa te tjeter me nga 6, 5 dhe 2

Katër aktivistët e VV-së të dyshuar për sulmin në Kuvend, Frashër Krasniqi, Atdhe Arifi, Egzon Haliti dhe Adea Batusha janë shpallur fajtorë. Deputeti Frashër Krasniqi ka marrë dënimin më të madh. Ai është dënuar me 8 vjet burgim. Atdhe Arifi është dënuar me 6 vjet burgim, Egzon Haliti me 5 vjet e 6 muaj dhe Adea Batusha me dy vjet heqje […]

Kadri Veseli e bën për pesë pare Agim Bahtirin, ja si e turpëron

Kadri Veseli e bën për pesë pare Agim Bahtirin, ja si e turpëron

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në një tubim në përkrahje të kandidates për kryetare të Mitrovicës Jugore, Valdete Idrizi, e ka quajtur “individ aksidental” e “të papërgjegjshëm” kandidatin e AKR-së, dhe kryetarin aktual të Komunës, Agim Bahtirin. “Mitrovica s’ka kohë për të humbur me individë aksidentalë e të papërgjegjshëm”, ka thënë Veseli sipas një postimi në profilin e tij në […]

Tronditet Kosova, sapo ndodhi ,aksident i tmerrshëm, pesë anëtarë të një familje janë…

Tronditet Kosova, sapo ndodhi ,aksident i tmerrshëm, pesë anëtarë të një familje janë…

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur sot 100 kilometra afër kufirit Kosovë – Shqipëri.Kjo familje pesë anëtarshe është nga Prishtina.Kjo eshte mrekullia e Allahut ja si shpetuan kta njerzit Një lexues i Bota sot ka dërguar foto nga aksidenti dhe thotë se të pesë anëtaret e kësaj familje kanë shpëtuar, ndërsa ndodhen në një spital në Shqipëri./BotaSot Duke klikuar në […]

E pabesueshme, Trump akuzon kandidatin për kryetar të Ferizajit: Je hajn, e ke vjedhë

E pabesueshme, Trump akuzon kandidatin për kryetar të Ferizajit: Je hajn, e ke vjedhë

Presidenti amerikan, Donald Trump, gjyshi i të cilit ka origjinë nga Talinoci i Jerilve, fshat ky i Ferizajit, e ka dëshmuar edhe vetë lidhjen e tij me këtë komunë, për të argumentuar edhe më fuqishëm shkrimin e dikurshëm të PamPress’it.Kjo, ngase Trump sot tregoi se është duke i përcjellur më vëmendje të plotë zgjedhjet lokale dhe ka shfaqur interesim në […]

Shpresa tregon Tmerrin: Ditën e dytë qe shkova Nuse me than “ Qu shko mili lopët, meçka e thiut”

Shpresa tregon Tmerrin: Ditën e dytë qe shkova Nuse me than “ Qu shko mili lopët, meçka e thiut”

“Në qoftë se ekziston femër në botë të ketë vuajtur shpirtërisht si unë, atëherë ajo do të ketë përfunduar në humnerë të pafund”, tha Shpresa, 34 vjeçe, nga Rahoveci. Ishte hera e parë që në vitin e fundit të shkollës së mesme po më rroknin do farë dridhjesh të çuditshme, e që nuk më kishin goditur asnjëherë tjetër. Duke klikuar […]

Bëhuni gati/ Dimri i vërtetë vjen të hënën në Shqipëri e Kosovë, vendi do mbulohet nga bora deri nje 1 meter

Bëhuni gati/ Dimri i vërtetë vjen të hënën në Shqipëri e Kosovë, vendi do mbulohet nga bora deri nje 1 meter

Ndonëse me ardhjen e vjeshtës janë ftohur pak temperaturat, ju sigurojmë që akoma nuk keni parë asgjë nga i ftohti. Fundjava do të jetë me vranësira dhe shira, ku të dielën në mbrëmje do ketë shira të dendur deri në mesditën e të hënës. E njëjta situatë do të paraqitet deri në mbrëmjen e së hënës, kur temperaturat do të […]

Sandviç në kulaç për të cilin janë çmendur miliona njerëz. Gatuani edhe ju (Video)

Sandviç në kulaç për të cilin janë çmendur miliona njerëz. Gatuani edhe ju (Video)

Për këta sandviçë të shijshëm ju nevojiten: – 1 pogaçe e ndarë në kuleç dhe njëra ndër 4 lloje shtojcash: 1 2 file mishi të bardhë pule të zier dhe e prerë në kube, 1/3 e filxhanit shtojcë skare, 1/2 qepe të kuqe. 2 6 feta kaçkavall të bëra me piper, ¼ e filxhanit majdanoz të freskët, pak gjalpë të […]

Portokalli ka më shumë se sa një përfitim për shëndetin

Portokalli ka më shumë se sa një përfitim për shëndetin

Plot lëng e i shijshëm, portokalli është një ndër frutat më popullorë në botë. Sipas studimeve rezulton se portokalli ka më shumë se sa një përfitim për shëndetin. Më poshtë po ju paraqisim një listë me 9 përfitimet më të rëndësishme të këtij fruti: 1. Ndihmon në forcimin e imunitetit: Një portokall i vetëm mund të plotësojë më shumë se […]

E pat puna e disa Shqiptarëve që janë në Zvicër, ja çfarë do ti ndodh pas 2017 (Video)

E pat puna e disa Shqiptarëve që janë në Zvicër, ja çfarë do ti ndodh pas 2017 (Video)

Procedurat e azilit do të përshpejtohen. Këshilli Federal miratoi disa urdhra për të shpejtuar procedurat e azilit. Ai gjithashtu specifikoi listën e vendeve të sigurta ku ben pjesë edhe Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Serbia etj. Me këtë dëshmohet se Zvicra e shtrëngon rripin edhe me shume perballe emigrantëve sidomos atyre nga Ballkanit, per te cilet pas 1 janarit të vitit të […]