Other News

on March 16, 2017 at 7:17 pm

Ai momenti kur Nuri Seferi e bën për spital Shpëtim Deskun (VIDEO)

 

on March 16, 2017 at 1:14 am

Kjo lule çel çdo herë vetëm kur thërret ezani (Video)

Në Azerbejxhan ekziston një lloj i lules e cila është quajtur Lulja e Ezanit. Ajo lulëzon vetëm kur thërret ezani. Shkenca ende nuk ka sqarim për këtë mrekulli, kurse ajo ka zgjuar interesin edhe të televizioneve më të mëdha botërore, siç është CNN.

on March 16, 2017 at 12:46 am

Shtyhet dasma, dhëndri shpëton jetën e 5 personave (Video)

Një zjarrfikës koreano –jugor, i cili kishte vetëm dy muaj në punë, shpëtoi jetën e pesë personave fundjavën e shkuar në Seoul, pasi bllokoi me kurriz flakët në mënyrë që ata të hidheshin nga dritarja. Sipas CNN, Choi Kil – soo priti derisa të gjithë peronat që ndodheshin në katin e tretë të ndërtesës të dilnin jashtë, përpara se të […]

on March 16, 2017 at 12:17 am

Nëna vendos foton e vajzës së saj në Fb por tronditet e gjithë familja! Arsyeja do ju lë pa fjalë…(video)

Ishte një moment shumë i ëmbël për Kyran kur foshnja e saj u 2 vjet buzëqeshi, dhe si çdo nënë tjetër ajo vendosi ta postojë një foto në Facebook. Por ajo nuk e dinte se kjo foto shumë shpejt do të përhapej dhe njerëzit do të talleshin me të, raporton Express. Vajza e saj Mariah shpejt u bë viktimë e […]

on March 16, 2017 at 12:12 am

Ja si mund të qetësoni dhimbjen e kokës

Pritini bananet në copa të holla, qitni ato në një fetë bukë gruri dhe hani ngadalë, duke pirë një filxhan çaj kamomil. Po ju dhemb koka, jeni të lodhur, të shpërqëndruar? Hapeni një banane, priteni në copa të holla, qiteni në një fetë bukë gruri dhe hajeni ngadalë, duke pirë një filxhan çaj kamomil. Pse vepron ky ilaç natyral? Bananet […]

on March 16, 2017 at 12:04 am

Ky Demi kishte qenë gjithë jetën në zinxhirë – Shikoni reagimin e tij, pasi lirohet nga aty (Video)

Demat dhe në përgjithësi kafshët shtëpiake, në shumë pjesë të botës jetojnë në kushte të tmerrshme nëpër ferma. Ata janë të bllokuar në hapësira të vogla, dhe jeta e tyre shpeshherë është e mbushur me dhimbje dhe vuajtje.Për ta dëshmuar këtë, përcjell Telegrafi, ju mund të gjeni edhe pamje në internet, të cilat dëshmojnë një gjë të tillë.Në një të […]

on March 15, 2017 at 12:43 pm

Majlinda shet medaljet e ‘Rio 2016’, arsyeja është e jashtëzakonshme

Pjesën që mbante në shpinë në Lojërat Olimpike Rio 2016 ku shkruan emri i saj dhe vendi nga vjen, Majlinda Kelmendi e ka vënë në shitje. Kampionja botërore në xhudo Majlindja Kelmendi këtë veprim e ka bërë sot për të ndihmuar fëmijët me sëmundjen e leukemisë, raporton KP. Kelmendi është bërë sot ambasadore e Fondacionit “Care for Kosovo Kids”, organizatë […]

on March 12, 2017 at 12:25 am

Kur e perdor Trurin asgje nuk eshte e vështirë (Video Interesante)

on March 10, 2017 at 1:45 pm

Dëshmitari i sulmit që e kreu kosovari në Gjermani, rrëfen tmerrin që pa (Video)

Personi që ka kapur në kamerë gjithçka, pas sulmit që kreu kosovari në Dusseldorf të Gjermanisë, ku u sulmuan me sëpatë 9 persona, tregon gjithçka që pa pak minuta pas sulmit “Jam në Dusseldorf në stacionin e trenit, dikush ka sulmuar disa persona me sëpatë”, thotë dëshmitari gjatë xhirimit të videos, transmeton Express. Pas pak sekondash ai kthen kamerën e […]

on March 10, 2017 at 12:55 pm

Të vrarët dhe i plagosuri në Bazel të Zvicrës janë shqiptarë

Dy personat e dyshuar për vrasje kanë ikur nga vendi i ngjarjes dhe policia, përkundër një mobilizimi të madh në ndjekje të tyre, ende nuk ka mundur t`i kapë. Të dy viktimat dhe i plagosuri rëndë nga të shtënat me armë që kanë ndodhur mbrëmë në Bazel janë shqiptarë. Ata janë identifikuar dhe prokuroria ka dalë me të dhënat se […]