Other News

Garë e fortë në Shkodër, PD e PS në luftë për…

Garë e fortë në Shkodër, PD e PS në luftë për…

Qarku i Shkodrës është duke dhuruar një garë shumë interesante, për të përcaktuar fituesin e mandatit të 11, i cili herë shkon në favor të PS dhe herë në favor të PD. Aktualisht, kur janë numëruar 334 kuti votimi nga 421 në total, PD merr pesë mandate, katër shkojnë për PS-në dhe nga një për LSI-në dhe PSD-në, nën siglën […]

Adoleshentja bie nga kolovajza afro 10 metra e lartë, por pritet në duar nga një burrë (Video)

Adoleshentja bie nga kolovajza afro 10 metra e lartë, por pritet në duar nga një burrë (Video)

Matthew Howard po largohej nga një park argëtimi në Nju Jork të shtunën pasdite me familjen e vet kur e dëgjoi dike duke thirrur për ndihmë. Ai shikoi lart dhe pa një vajzë të re të varur prej një kolovajze të ngadaltë 8 metra mbi tokë teksa dielli po perëndonte. Vëllai i saj i vogël qëndroi ulur pranë saj në […]

Çfarë ndodh nëse një bombë atomike shpërthen në syrin e një cikloni? (VIDEO)

Çfarë ndodh nëse një bombë atomike shpërthen në syrin e një cikloni? (VIDEO)

Në momentet e tij kulmore, cikloni më i keq ka një fuqi prej afro 200 tera-vatë, nga të cilët afro një e dhjeta transformohet në energji mekanike, si ajo e erës. Ky është ekuivalenti i shpërthimit të një bombe atomike të madhe prej dhjetë megatonesh, çdo dhjetë minuta. Sa për krahasim, energjia e Hiroshimës ishte 1000 herë më e dobët. […]

Kjo këngë po kryeson top-listat botërore (VIDEO)

Kjo këngë po kryeson top-listat botërore (VIDEO)

Kohëve të fundit kënga “Despacito”, ishte kthyer në një hit veror anekënd botës. Mirëpo harrojeni për pak këtë këngë. “Sue Fue” është kënga më e re që po kryeson top listat botërore. Kjo këngë vjen nga vjen nga Arash dhe Mohombi ndërsa pritet që të jetë hiti i ri për këtë verë. Video

Shfaqet diçka e pazakontë mbi qiellin e Suharekës (Video)

Shfaqet diçka e pazakontë mbi qiellin e Suharekës (Video)

Në qiellin e Studenqanit të Suharekës, të shtunën u shfaq diçka e pazakontë. Në disa fotografi, dhe xhirimin e bërë me telefon, nga Abaz Jupaj, në mes të reve të bardha u paraqit diçka gati e rrumbullakët, e me ngjyra. Aty, qëndroi vetëm për disa minuta, njofton Klan Kosova. Me atë që pa Jupaj në qiell, u çuditën edhe bashkëvendësit […]

Shfaqet diçka e pazakontë mbi qiellin e Suharekës (Video)

Shfaqet diçka e pazakontë mbi qiellin e Suharekës (Video)

Në qiellin e Studenqanit të Suharekës, të shtunën u shfaq diçka e pazakontë. Në disa fotografi, dhe xhirimin e bërë me telefon, nga Abaz Jupaj, në mes të reve të bardha u paraqit diçka gati e rrumbullakët, e me ngjyra. Aty, qëndroi vetëm për disa minuta, njofton Klan Kosova. Me atë që pa Jupaj në qiell, u çuditën edhe bashkëvendësit […]

Video – Ngjarje e turpshme në mes të autobusit!!! Askush nuk reagon!

Video – Ngjarje e turpshme në mes të autobusit!!! Askush nuk reagon!

Një djalë i ri në moshë ka bërë një gjest turpërues në një linjë të urbanit në Tiranë. Pasi ka zënë vend dhe nuk ja ka liruar një gruaje të moshuar që qëndronte në këmbë përpara tij, djali e ka dhunuar të moshuarën duke e qëlluar me shkelm. Ngjarje e turpshme ka ndodhur në autobusin e linjës Qendër – Sanatorium, […]

A e dini sa e ka pagën mujore Blendi Fevziu? Do habiteni nga shuma

A e dini sa e ka pagën mujore Blendi Fevziu? Do habiteni nga shuma

Pas publikimit të blerjes prej 1.13 miliardë lekësh të aksioneve në një bankë nga ish- gazetari dhe deputeti i PS-së, Alfred Peza, duket se ka nisur edhe loja e publikimit të pagave për gazetarët që drejtojnë emisione të njohura. Kështu sipas lajmeve që publikohen nga media pranë qeverisë Blendi Fevziu, krijuesi dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në TV Klan, paguhet […]

A e dini sa e ka pagën mujore Blendi Fevziu? Do habiteni nga shuma

A e dini sa e ka pagën mujore Blendi Fevziu? Do habiteni nga shuma

E fundit : Rusët lëshojnë “bombën”: Ja pse Rama po i fiton zgjedhjet

E fundit : Rusët lëshojnë “bombën”: Ja pse Rama po i fiton zgjedhjet

Mediat ruse kanë shkruar ditën e sotme një rezultat fitore të Partisë Socialiste për Kuvendin e ri të Shqipërisë me 50 % të votave. Media Sputnik është bazuar tek analizimi i të dhënave të para nga numërimi, pas zgjedhjeve të djeshme në vendin tonë, sipas të cilës, fitorja e Ramës vjen pas bojkotit të zgjedhësve. Pjesëmarrja në votime ishte më […]