Other News

on January 12, 2017 at 11:41 pm

Ja cfar zhurme lëshon një veturë me 1850bhp (VIDEO)

Një veturë e fuqishme si kjo që do ta shihni në video më poshtë, sigurisht ka edhe zhurmë të fuqishme. Kur vetura ka një motor të fuqishëm, përveç shpejtësisë së madhe që e posedon përmes motorit, edhe tingulli që lëshon gjatë ecjes është më ndryshe, sigurisht. Mund të duket sikur kjo veturë Viper nuk është duke punuar mirë, por në […]

on January 9, 2017 at 8:43 pm

Çfarë se ndodhë kur ky njeri hapi një vrimë në akull? (Video)

Ekzistojnë shumë gjëra argëtuese që mund t’i bëni në natyrë, vetëm duhet të dilni dhe të dëshironi t’i bëni ato. Në një video që është e postuar në YouTube, një burrë e bënë saktësisht këtë – ai argëtohet me natyrën. Në videon e shfaqur më poshtë, do ta shihni se çfarë ndodhi kur një burrë hapi një vrimë me thikë […]

on January 8, 2017 at 11:52 pm

Ndërron jetë humoristi i njohur (Foto)

Humoristi Hasan Gashi ka ndërruar jetë para pak minutash, raporton “Zeri.info”. Hasan Gashi i cili ka qenë mjaftë i pranishëm në skeçe të ndryshme të Cimës dhe Lecit, ka ndërruar jetë sot. Këtë e ka bërë të ditur vetë Rasim Thaçi-Cima, në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, transmeton “Zeri.info”. Postimi i plotë i Cimës: Papritmas ndërroi jetë […]

on January 7, 2017 at 5:52 pm

Ja cilat janë burgjet më të këqija në botë (Video)

Çfarë ka brenda tyre, përpos kriminelëve dhe guardianëve? Lajmi.net ua sjell videon në të cilën do të mësoni detaje mbi burgjet më të këqija në botë. Se çfarë është gjetur, çfarë ka ndodhur, pse e kanë marrë emërtimin të tillë, duke u veçuar nga të gjitha burgjet tjera në botë, mësojeni përmes videos më poshtë. /Lajmi.net/

on January 7, 2017 at 12:55 am

Flet gjenerali shqiptar: Ekstradimi eventual i Haradinajt është akt lufte me shqiptarët

Ish gjenerali i ushtrisë shqiptare, Dritan Demiraj, i cili ka mbi vete mbi 10 misione ne Afganistan, disa libra te shkruara nga ana e tij, tashmë në detyrë të trajnuesit kundër terrorizmit në Amerikë, ka bërë thirrje për protestë për lirimin e Ramush Haradinajt. “I bej thirrje te gjithë shqiptareve kudo qe ndodhen te dalin ne protesta deri ne lirimin […]

on January 4, 2017 at 2:17 am

E dhimbshme gjendja e Angelina Jolie, aktorja bjen në 35 kg (Foto)

Ndarja e saj me Brad Pitt dhe problemet me të cilat ata janë përballur kanë qenë titujt që më së shumti kanë qëndruar nëpër ballinat e revistave të njohura amerikane, shkruan lajmi.net Ani pse Angelina njihet si një femër tepër e fortë së fundmi nuk kemi lajme të mira për të. Sipas gazetës amerikane ‘National enquirer’ aktorja nuk është në […]

on January 4, 2017 at 1:36 am

Kjo eshte me të hy Friga deri ne Palcë (Video)

on January 4, 2017 at 1:19 am

E frikshme çfarë ka ndodhur tek trupi i kësaj gruaje të vdekur në spital (Video)

   Një rast i çuditshëm është kapur muaj më parë nga kamerat e sigurisë së spitalit. Një grua e cila kishte vdekur në spital dhe e kishin bërë gati për në morg, ishte e shtrirë në krevat brenda spitalit, shkruan lajmi.net Në një moment shihet një hije afër dhe mbi trupin e saj ku largohet, dhe komentuesit kanë thënë se […]

on January 2, 2017 at 9:26 pm

Sulmi në Stamboll, mes viktimave edhe një shqiptar, dy të tjerë u plagosën

Në mesin e viktimave dhe të plagosurve nga sulmi me armë në lokalin e natës në Stamboll ishin edhe tre persona me origjinë shqiptare. Konkretisht, një i vdekur dhe dy të plagosur, raporton agjencia “Presheva Jonë”, ndërsa nuk janë bërë të ditur emrat e tyre. Ata janë shtetas të Turqisë, por me origjinë shqiptare. Nga sulmi i armatosur natën e […]

on January 2, 2017 at 9:23 pm

Një vdekje e rëndë trondit diasporën tonë në Zvicër

Vdekja e papritur e një të riu shqiptar në Zvicrër qe ka ndodhur sot (e hënë) ka goditur jo vetëm familjen e tij, por edhe mbarë diasporën shqiptare në këtë qytet dhe në krejt Zvicrën, shkruan Gazeta Lajm. Marrim vesh se ai ka qenë i punësuar në policinë zvicerane, kurse shkaqet e vdekjes ende po hetohen. Edhe pse ende nuk […]