Other News

on January 2, 2017 at 9:14 pm

Celularët e vjetër që tani vlejnë mijëra euro (Foto)

Nëse jeni person që nuk i gjuan gjërat e vjetra, atëherë jeni me fat. Ai celulari i vjetër Motorola ose Nokia të cilin mund ta keni ende në shtëpi mund të vlejë shumë, ka zbuluar një hulumtim i ri. Ueb-faqja për blerje online eBay ka parë një rritje të çmimeve të celularëve të vjetër – të cilët shpesh shiten për […]

on January 2, 2017 at 12:57 am

Policia turke: Ky është sulmuesi i diskotekës në Stamboll (Foto/Video-PAMJE TË RËNDA)

Policia turke ka publikuar fotografinë e sulmuesit të mundshëm në klubin e natës në Stamboll, në të cilin u vranë 39 persona, kurse 69 mbeten të plagosur në natën e ndërrimit të moteve. Fotografia është marrë nga kamerat në kontrollin e pasaportës, kurse informacionet e fundit thonë se sulmuesi nuk është shtetas turk, transmeton lajmi.net. Mediat theksojnë se caku dhe […]

on January 1, 2017 at 1:01 am

Sulmuesit e veshur si ‘Babadimra’ Fillimisht vranë edhe një polic (Video)

Dy burrat e veshur me kostume të Babadimrit kanë sulmuar klubin e natës ku lanë të paktën 35 persona të vdekur. Guvernatori Vasip Sahin, ka raportuar para gazetarëve se në mesin e tyre është edhe një polic , transmeton lajmi.net. Të paktën gjashtë ambulanca janë duke transferuar njerëz në spital, ndërsa në klub kanë qenë deri në 600 njerëz kur […]

on January 1, 2017 at 12:58 am

35 te Vdekur nga sulmi ne Stamboll ne nje klub nate te veshur si Babadimri (Video)

Një numër i madh i njerëzve janë plagosur në një klub nate në Stamboll që quhet Reina. Policia turke ka bërë të ditur se në vendin e ngjarjes kanë shkuar shumë ambulanca e vetura të policisë, shkruan BBC, transmeton lajmi.net. Sipas burimeve, disa persona janë veshur si “Santa Claus”, babadimra, dhe kanë hyrë në klubin e natës ku edhe kanë […]

on January 1, 2017 at 12:48 am

Terror ne Stamboll të paktën 35 të vdekur

 Të paktën 35 persona kanë humbur jetën në sulm në një klub nate në Stamboll, ka thënë guvernatori i qytetit.Dy burra thuhet se janë veshur me kostume të Babadimrit dhe kanë sulmuar klubin e mesnatës. Në mesin e të vdekurve është një polic, Vasip Sahin, duke shtuar se ishte një sulm terrorist. Një person i armatosur raportohet se ka gjuajtur […]

on January 1, 2017 at 12:43 am

Terror ne Stamboll rreth 30 të plagosur nga sulmi (Video)

Sipas televizonit turk NTV disa persona janë veshur si “Santa Claus”, babadimra, dhe kanë hyrë në klubin e natës ku edhe kanë sulmuar. Sulmuesit besohet se janë ende brenda në klub, edhe pse Stambolli ka qenë në gatishmëri për sulme me 17,000 policë në çdo pjesë të qytetit. Brenda në klub janë qindra njerëz, deri tani besohet të jenë rreth […]

on January 1, 2017 at 12:35 am

Ja se pse duhet të mbyllni dritaret natën e vitit të ri (Video)

on January 1, 2017 at 12:25 am

Ja si u prit Viti i Ri ne Dubai (Video)

on December 31, 2016 at 9:39 pm

Vendosi një top nga letra e aluminit në makinën larëse, vetëm pak njerëz e dinë këtë trik

Punët e shtëpisë nuk janë ndoshta aktiviteti ynë i preferuar. Larja e enëve pas drekës, pastrimit të pluhurit, larja e rrobave e kështu me radhë. Kështu, dikush e di një trik të mahnitshëm për larjen e rrobave, të cilin e ka ndarë me të gjithë në internet. Lajmi i mirë është se falë kësaj këshille të dobishme, ju do t’i […]

on December 31, 2016 at 9:37 pm

Fshati kosovar që nuk e feston Vitin e Ri (Foto & Video)

Fshati që nuk e feston Vitin e Ri by gazetazeri Asnjë shtëpi, dyqan apo objekt tjetër dhe as rrugët e fshatit nuk janë dekoruar me drita, ndonëse pak ditë kanë mbetur deri në ndërrimin e moteve. Në fshatin Bresanë të Opojës, në rajonin më jugperëndimor të Kosovës, nuk festohet Viti i Ri. Banorët e këtij fshati deklarohen qind për qind […]