Other News

on March 3, 2017 at 12:59 pm

Ronaldo hyn me semafor të kuq, reagimi i policisë do t’ju çudisë (VIDEO)

Nëse mendoni se njerëzit e pasur dhe me pushtet favorizohen vetëm në Shqipëri, e keni shumë gabim. Rasti më i fundit na vjen nga Spanja dhe sheh si protagonist yllin e Real Madrid, Cristiano Ronaldo. Pasi del nga stadiumi në përfundim të ndeshjes me Las Palmas ku ishin dy golat e tij që i dhanë Realit pikën e vetme, Ronaldo […]

on March 1, 2017 at 10:14 pm

Askush nuk pati guxim ta këndoj këtë këng perveq kësaj vajze (Video)

on March 1, 2017 at 1:35 pm

Aksidentohet autobusi i shkollës, shqiptari kthehet në hero për fëmijët gjermanë (Video)

Heroi i ditës në Gjermani është bërë një 47-vjeçar shqiptar pasi ka shpëtuar fëmijët në një autobus shkolle të aksidentuar. Sipas Nwzonline.de, refugjati shqiptar, Avni Mehana, i cili jeton në Butjadingen bashkë me djalin e tij ndodhej në autobus kur ndodhi aksidenti. Pasi autobusi doli nga rruga, 47-vjeçari theu njërin xham të autobusit duke ndihmuar fëmijët të dilnin një nga […]

on March 1, 2017 at 1:28 pm

A ju kujtohet kjo video? Ja sa janë rritur katërnjaket që qeshnin pa ndalë (Video)

  E kush nuk e adhuron fëmijën që qesh. Madje sa më shumë të jenë aq më mirë. Një video e vitit 2000 në të cilën shfaqej nëna me katërnjaket e saj që nuk pushonin së qeshuri u bë fituese në emisionin “America’s Funniest Home Videos”. Vogëlushet Grace, Emily, Mary Claire dhe Anna ishin gjashtë vjeç kur videoja filloi të […]

on February 27, 2017 at 12:11 am

Ae dini se çfarë ndodh kur një pasagjer vdes në aeroplan!

Me rreth 2 miliardë fluturime në vit, është e pamundur të ndodh që të mos vdes askush gjatë fluturimit me avion. Pa marrë parasysh se sa e padëshiruar mund të jetë kjo temë, ky është një realitet që pilotët, pasagjerët dhe kabina e ekuipazhit përballen çdo vit. Duke e ditur se numri i atyre që fluturojnë me avion ndryshon nga […]

on February 25, 2017 at 7:36 pm

Gazetarja u vra derisa e udhëhiqte programin në Mosul (Video)

Një gazetare që punon për një kanal televiziv kurd është vrarë sot nga eksplodimi i një bombe gjatë luftimeve ndërmjet trupave qeveritare dhe militantëve të Shtetit Islamik në qytetin Mosul. Organizata e lajmeve, Rudaw, ka njoftuar se gazetarja e saj, Shifa Gerdi, 30 vjeçare, është vrarë gjatë sulmit me bombë, ndërsa kameramani, Younis Mustafa, ishte plagosur. Gazetarja Gerdi në çastin […]

on February 23, 2017 at 12:09 am

Me zërin e tij përlot Jurinë, përlot publikun kur e ndëgjuan këtë të pastrehe (Video)

Me zërin e tij përlot Jurinë, përlot publikun kur e ndëgjuan këtë të pastrehe (Video)

on February 19, 2017 at 9:44 pm

I gjithë publiku u befasua kur ndodhi ky moment n’Kosovë Show (Video)

Këtë javë në emsionin n’Kosovë Show të Shpetim Deskut, të ftuar janë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosjes, Shqipe Pantina, Faton Topalli, Mytaher Haskuka dhe këngëtarja nga Shqipëria, Xhesika Ndoj. Sikruse herave të tjera edhe ky emision nuk ka kaluar pa momente interesante dhe të nxehta, njofton Gazeta NewBorn. Por publiku u befasua derisa Xhensika Ndoji u rikthye në emision pasi ajo […]

on February 19, 2017 at 8:23 pm

Publikohen pamjet e momentit të vrasjes së vëllait të liderit  (Video)

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur gjysmë-vëllai i liderit të Koresë së Veriur Kim Jong Un u vra nga një grua në sy të kalimtarëve në aeroportin malajzian. Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur gjysmë-vëllai i liderit të Koresë së Veriur Kim Jong Un u vra nga një grua në sy të kalimtarëve në aeroportin malajzian. Video shfaq […]

on February 17, 2017 at 2:31 pm

Ja pse duhet duhet të hani limon me shume

Limonët përmbajnë shumë përfitime shëndetësore në lëngun e tyre, lëkurën dhe tulin. Kjo frutë ofron një numër përbërësish duke përfshirë flavonoidet, limonoidet dhe polifenolet. Por, përderisa disa nga përfitimet e kësaj frute – si prezenca e lartë e vitaminës C – njihen mirë, të tjerat duhet të hulumtohen ende. Këto janë 5 përfitimet shëndetësore nga limoni: Vitamina C Limonët janë […]