Other News

Ndodh në Kosovë: Lë veturën në autolarje, ia merr një i panjohur duke u…

Ndodh në Kosovë: Lë veturën në autolarje, ia merr një i panjohur duke u…

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se është vjedhur një veturë dje në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:30. Ankuesi kishte lënë veturën në autolarje (me çelësa), kurse më vonë kishte shkuar një i panjohur për ta marrë makinën duke u prezantuar si i afërm i viktimës. “Ankuesi shqiptar ka raportuar se pasi e […]

20 euro metra e druve, ja ku mund ti gjeni (Video)

20 euro metra e druve, ja ku mund ti gjeni (Video)

Drutë e prera ilegalisht, e që më pas janë konfiskuar nga Agjencia Pyjore e Kosovës, janë shitur për rreth 20 euro në ankandin e fundit. Ndërsa, Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj ka thënë se me drutë e konfiskuara po bëhet biznes, raporton RTV Dukagjini. /Telegrafi/   Drutë e konfiskuara shitën 20 euro për metër Drutë e konfiskuara […]

Në panik modelja! Ia vendosin gjarpërin gjatë realizimit të fotografive, Shiko si reagon… (Video)

Në panik modelja! Ia vendosin gjarpërin gjatë realizimit të fotografive, Shiko si reagon… (Video)

Modelja 35 vjeçare Rebeka Vardy, ka realizuar së fundmi një fotosesion. Mirëpo ajo është vënë përballë një befasie aspak të këndshme, shkruan Indeksonline. Dailymail ka postuar një video ku shihet se si modelja është vënë në panik gjatë momentit kur gjarpëri i saj gjigant e përshkon trupin e saj. Per me suhm shiko videon tek linku me posht Video

Kushti i vetëm që shqiptarët duhet të plotësojnë për t’u punësuar në Gjermani

Kushti i vetëm që shqiptarët duhet të plotësojnë për t’u punësuar në Gjermani

Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt e parë 2017. “Die Welt” i kushton dy artikuj temës së punësimit të të huajve në Gjermani. “Një punë në Gjermani, shumë njerëz në vendet e Ballkanit Perëndimor e shohin këtë si të vetmen rrugëdalje nga papunësia në […]

Bëni këto gjëra dhe thojini lamtumirë merimangave dhe dëmtuesve të tjerë. Ju nuk do ti shihni me kurre ne shtepine tuaj!

Bëni këto gjëra dhe thojini lamtumirë merimangave dhe dëmtuesve të tjerë. Ju nuk do ti shihni me kurre ne shtepine tuaj!

Banjoja duhet të pastrohet rregullisht.Nganjëherë mund të shohim merimanga dhe madje edhe dëmtues te tjere në banjot tona, gjë që mund të jetë jashtëzakonisht e mërzitshme. Këto mete janë të vështira për t’u marrë me të, dhe do t’i bënte gjërat shumë më të lehta që të mos merreshin me ta në radhë të parë.Ka shumë mënyra për të mbajtur […]

Nëse e dalloni gruan e dytë për 5 sekonda, keni inteligjencë super të lartë!!

Nëse e dalloni gruan e dytë për 5 sekonda, keni inteligjencë super të lartë!!

“Jetimat e Ballkanit” e bëjnë me shpi familjen Sallahi nga Shkupi

“Jetimat e Ballkanit” e bëjnë me shpi familjen Sallahi nga Shkupi

E ku ka më mirë se tu ndihmosh njerëzve! Këtë mision po e kryen shumë mirë shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” që njerëzve në nevojë po iu del në ndihmë në gjitha anët e shqiptarisë. Ata sot i kanë blerë banesën familjen Sallahi nga Shkupi, ku familjarët thanë se kjo është dita më e lumtur në jetën e tyre pas […]

Bleona Qereti fiton 23’000 dollarë mbreme ne nje kazino por se sa humbi ajo nuk do tju besohet syve..? (video)

Bleona Qereti fiton 23’000 dollarë mbreme ne nje kazino por se sa humbi ajo nuk do tju besohet syve..? (video)

  Këngëtarja Bleona Qereti mbrëmë ka provuar fatin në një kazino në Las Vegas. Dhe duket se fati më bujar se kaq nuk mund të ishte me të. Nën shoqërinë e mikeshës Angela Martini, Bleona është futur dhe ka luajtur në kazino. Fillimisht shfaqet e shqetësuar dhe e nevrikosur me makinerinë duke hamendësuar se “diçka nuk po funksionon mirë me […]

Rama i përmend Berishës dosjet që do të hapen pas vetting-ut, ai i vërsul Flamur Nokën. Kryeministri: Nga ç’pyll ka dalë ky mo?

Rama i përmend Berishës dosjet që do të hapen pas vetting-ut, ai i vërsul Flamur Nokën. Kryeministri: Nga ç’pyll ka dalë ky mo?

Seanca e kësaj të enjte është tensionuar, pasi kryeministri Edi Rama ka përmendur faktin se me vettingu-n do të hapen dosjet e korrupsionit. Sapo Rama ka përmendur hapjen e dosjeve, ushtari personal i Berishës në Kuvend, Flamur Noka, është ngritur në këmbë dhe ka shpërthyer ndaj Ramës. Ai është afruar tek foltorja, me justifikimin se Rama shau Saliun. Rama iu […]

Para vizites ne Bruksel Ramushi tregon se kur do te Liberalizohen vizat per Kosovaret

Para vizites ne Bruksel Ramushi tregon se kur do te Liberalizohen vizat per Kosovaret

Pak ditë pasi kosovarët do të festojnë dhjetëvjetorin e pavarësisë, ata do të marrin dy lajme që i kanë pritur gjatë. Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë për RTK se liberalizimi i vizave do të ndodhë në mars të vitit të ardhshëm. Po ashtu, sipas tij, po këtë muaj do të formohet edhe ushtria e Kosovës. Madje muaji mars mund të […]