Other News

on January 27, 2017 at 10:44 pm

Pamje ekskluzive nga vjedhja e armatosur në kompaninë “Neptun” në Shkup (Video)

Të maskuar në kokë, me pistoleta dhe kallashnikovë në duar, tmerri i vjedhjeve të armatosura është kthyer në Çair dhe në lagjet e banuara kryesisht me shqiptarë. Ditë më parë, tre persona të maskuar dhe të armatosur – dy me kallashnikov dhe tjetri me pistoletë dhe qese në dorë, vodhën fitimin ditor të kompanisë për teknikë të bardhë “Neptun” që […]

on January 27, 2017 at 10:32 pm

Trump i nënshkruan dy vendime, njëri prek myslimanët

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka nënshkruar dy veprime ekzekutive, njërën për të rindërtuar Forcat e Armatosura të SHBA-së, dhe tjetrën për të mbajtur larg islamizmin radikal, transmeton Indeksonline. Pas nënshkrimit të vendimit të parë, Trump ka bërë thirrje për aeroplanë të ri, anije dhe mjete të tjera për ushtrinë. Kurse, vendimi i dytë quhet “Mbrojtja e kombit nga hyrja […]

on January 26, 2017 at 11:55 pm

Ja e verteta rreth Trenit ne Mitrovice, Erdogan ka kercenur Nikolic (Video)

on January 26, 2017 at 7:14 pm

Mrekullitë ekzistojnë! Shikoni këtë video kur njerëzit kanë shpëtuar “për një qime floku” (Video)

Mrekullitë ekzistojnë! Në jetë pothuajse shpesh ndodhemi në rreziqe nga më të ndryshmet e ndonjëherë njerëzit kanë shpëtuar për “një qime floku” jetën e tyre, Në këtë video do të shihni disa raste tejet interesante:

on January 26, 2017 at 7:13 pm

Harrojeni Trumpin, kqyrni se çka ndodni n’Kosovë Show me Burdushin (Video)

Në këtë emision folën për shumë tema, por ajo që ra në sy më së shumti ishte tensioni mes nikoqirit Shpetim Desku dhe mysafirit, Burdushit. Mirëpo, në fund të emisionit Burdushi vullnetarisht puthi hartën e Kosovës që është edhe simbol i këtij emisioni. Për më tepër shikojeni emisioni e plotë…

on January 26, 2017 at 7:10 pm

Emocionuese: Binjakët mendojnë se janë ende në barkun e nënës (Video)

Këta dy binjakë nuk ndahen për asnjë sekond nga njëri tjetri. Duart i mbajnë ngjitur, njejtë sikurse trupat në përqafim. Ata mendojnë se janë ende në barkun e nënës. Shikojeni videon më poshtë për të parë sa e mahnitshme është afërsia në mes të dy binjakëve.  

on January 26, 2017 at 7:04 pm

Trump, për Kosovën: Ajo është e pavarur, do ta forcojmë dhe do ta zhvillojmë fuqishëm!

Derisa mediat serbe po i bënin dëshirë vetës së tyre duke ju vardisur presidentit amerikan Donald Trump, se kinse ai ka thënë se populli serb i mrekullueshëm, një tjetër reagim ka filluar të qarkulloi në rrjetet sociale dhe në disa media. Trump raportohet të ketë thënë se Kosova është e paprekshme nga çdo kërcënim dhe se ajo është e garantuar nga përkrahja […]

on January 26, 2017 at 1:52 pm

Blushi: Nëse Kosova shkëputet nga Veriu, bashkohet me Shqipërinë

Kreu i LIBRA Ben Blushi, ka kritikuar diplomacinë shqiptare në lidhje me situatën në Kosovë, duke kërkuar që shteti shqiptar të merret seriozisht me këtë çështje. Për Blushin pasoja e vetme e ndarjes së Kosovës, do të ishte bashkimi i saj me Shqipërinë. “Politikës sonë të jashmtë i mungon parashikimi, nuk ka sens parashikimi, është si të thuash të luash […]

on January 26, 2017 at 1:22 pm

Shqiptari i semure qe beri diqka qe rralle njerez e bejn (Video)

on January 25, 2017 at 8:12 pm

Rrahjet më të mëdha në futboll që ndodhën në tunel (VIDEO)

Shumë herë ka ndodhur që futbollistët të kacafyten por edhe të rrihen mes vete në tunelin që dërgon tek zhveshtoret.