Other News

on February 10, 2017 at 1:55 pm

Tmerrohet Serbia, Erdogani armatos Kosovën me këto avionë dhe tanke (Foto)

Medie dhe zyrtarë të sigurisë në Serbi janë alarmuar me paralajmërimet për formimin e Ushtrisë së Kosovës. Në këtë kontekst ato shohin edhe mundësinë e armatosjes së kësaj ushtrie nga Turqia, transmeton Koha.net. Kështu, gazeta “srbija danas”, duke folur për këtë ushtri, nga gojë e ekspertëve serbë, përmend, siç shkruan, lidhjet e afërta të kryetarit të Turqisë me autoritete shtetërore […]

on February 10, 2017 at 12:42 pm

Cristiano Ronaldo me veshje të çuditshme duke pritur djalin para shkollës (Foto)

Cristiano Ronaldo dihet se është baba i një fëmije. Dhe përveç përkushtimit të madh në stërvitjeve, ai po gjen kohë edhe për djalin Cristiano Ronaldo Junior. Ronaldo është parë sot me një veshje të pazakontë derisa po priste djalin tek shkolla. Ylli i Real Madridit kishte veshur një kostum të frikshëm me këtë rast para shkollës, transmeton Telegrafi. Portali më […]

on February 10, 2017 at 12:30 pm

Gazetari kontravers zbulon krimin: Ja kush janë autorët e grabitjes në Rinas?!

  Gazetari kontravers Bledi Mane me anë të një statusi në facebook ka hedhur akuzat mbi policinë privatë si autorët e grabitjes së sotme në Rinas. Për më tepër lexoni statusin e plotë: “LOJA E NDYRË DHE E RREZIKSHME E POLICIVE PRIVATE! E dini si funksionon skema e grabitjeve te parave te bankave? Asnje depozite dhe as vete banknat nuk […]

on February 9, 2017 at 3:00 pm

LAJMI I FUNDIT: Lirohet Ramush Haradinaj

Lideri i AAK-së, i cili Ramush Haradinaj, është shpallur i lirë nga Gjykata Colmarit të Francës pas një kërkese të flet-arrestit që Serbia kishte bërë ndaj tij, raporton Gazeta NewBorn. Gazeta NewBorn, mëson nga burime të sigurta se Gjykata e Colmarit ka refuzuar kërkesën e Serbsië për ekstradimin e Haradinajt, duke e quajtur si të pa bazë. Burimi: http://gazetanewborn.net/lajmi-i-fundit-lirohet-ramush-haradinaj

on February 9, 2017 at 2:56 pm

LAJM I MADH: Ja çka vendosi Gjykata për Ramush Haradinajn

Lideri i AAK-së, i cili Ramush Haradinaj, është shpallur i lirë nga Gjykata Colmarit të Francës pas një kërkese të flet-arrestit që Serbia kishte bërë ndaj tij, raporton Gazeta NewBorn. Gazeta NewBorn, mëson nga burime të sigurta se Gjykata e Colmarit ka refuzuar kërkesën e Serbsië për ekstradimin e Haradinajt, duke e quajtur si të pa bazë, shkruan Gazeta NewBorn.

on February 6, 2017 at 2:24 am

Kur cmenduria kalon kufijtë, mendoi se i bënë ballë Tigrit, ja si e pësoi (Video)

on February 5, 2017 at 5:21 pm

Mos e humbisni! Kur gruaja i ka frenat në shtëpi (VIDEO)

on February 5, 2017 at 5:16 pm

Erdogan Thacit, Jam rritur nga nëna Shqiptare, “Ne u dogjëm, nuk dëshirojmë që të digjet edhe Kosova (Video)”

on February 4, 2017 at 11:31 pm

Nuk mund ta besoni kurrë se sa shtëpi i ndërtoi Kadri Dogani në Kosovë (Video)

Përveç reperit të huaj, i ftuar në emisionin n’Kosovë Show ishte edhe Kadri Dogani, i cili është udhëheqës i Shoqatës Humanitare Kaqanikase ‘Diaspora’ i cili në pjesën më të madhe të emisionit nuk mundej ti ndalte lotët nga emocionet përcjellë Gazeta NewBorn. Dogani ka treguar për numrin e shtëpive të ndërtuara në Kosovë nga shoqata e tij. Ja sa i […]

on February 4, 2017 at 11:29 pm

Kadri Dogani bën publikun të qajë kur tregon këtë gjë (Video)

Reperi nga Xhamajka i cili jeton në Amerikë dhe Gjermani Toni Tuklan këtë javë ishte mysafir në emisionin n’Kosovë Show tek Shpetim Desku, njofton Gazeta NewBorn. Reperi Toni Tuklan njiher për bashkëpunime të shumta që i ka pasur me reperët e famshëm si San Paul dhe shumë reperë të tjerë Reperi në fjalë u fut në emisionin n’Kosovë Show me […]