January 2, 2017 at 9:26 pm

Sulmi në Stamboll, mes viktimave edhe një shqiptar, dy të tjerë u plagosën

loading...

Në mesin e viktimave dhe të plagosurve nga sulmi me armë në lokalin e natës në Stamboll ishin edhe tre persona me origjinë shqiptare.

Konkretisht, një i vdekur dhe dy të plagosur, raporton agjencia “Presheva Jonë”, ndërsa nuk janë bërë të ditur emrat e tyre.

Ata janë shtetas të Turqisë, por me origjinë shqiptare.

Nga sulmi i armatosur natën e ndërrimit të viteve 39 persona mbetën të vrarë dhe 69 u plagosën.

LEXO:  Cmendet komentatori Arab me Magjit e Messit Sonte (Video)
.