Terror ne Stamboll rreth 30 të plagosur nga sulmi (Video)


Sipas televizonit turk NTV disa persona janë veshur si “Santa Claus”, babadimra, dhe kanë hyrë në klubin e natës ku edhe kanë sulmuar.
Sulmuesit besohet se janë ende brenda në klub, edhe pse Stambolli ka qenë në gatishmëri për sulme me 17,000 policë në çdo pjesë të qytetit.

Brenda në klub janë qindra njerëz, deri tani besohet të jenë rreth 30 viktima./Lajmi.net/

Per te pare videon Klikoni tek linku me posht

VIDEO KLIKO KETU

http://www.ntv.com.tr/video/turkiye/ortakoyde-gece-kulubune-silahli-saldiri,S-cfj11-KEO4mpdGlDPtxQ